Поблизу селища Цукурине, що розташоване біля Покровська Донецької області, 21 жовтня помітили прапор Північної Кореї. Стяг КНДР майорів разом з прапором РФ. Світлину спершу оприлюднив військовий журналіст Андрій Цаплієнко, але керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко пояснив, що найближчим часом світлин такого характеру побільшає, оскільки росіяни масштабуватимуть тему військ Північної Кореї виключно для пропаганди та нових ІПСО.
Фотографію прапора КНДР оприлюднив військовий журналіст Андрій Цаплієнко. Він описав світлину, стверджуючи, що стяг Північної Кореї вивішений біля Цукуриного на Донеччині, яке вже окуповане ворогом. Візуально підтвердити, чи спростувати цей факт складно через відкритість місцевості.
“Прапор КНДР, стверджують, вивісили нещодавно біля окупованого українського села Цукурине в районі Покровська разом із російським прапором”, — йдеться у його дописі.
Передовсім вона масштабується для того, щоб поширювати російську пропаганду та нові ІПСО. Коваленко підкреслив, що теми такого характеру служать підґрунттям для виключно інформаційних операцій. Ворог просуває пропаганду страху.
“Вони (росіяни – ред.) зараз масштабуватимуть тему КНДР і намагатимуться використати її в якості “пропаганди страху” проти України. Лякатимуть максимально, намагатимуться перекручувати правдиву інформацію про 12 тисяч військових КНДР на території Росії, брехнею про сотні тисяч”, — повідомив очільник ЦПД.
Очільник ЦПД підтвердив, що військові Північної Кореї й справді присутні в Україні. При цьому він додав, що їхня кількість не така велика, як про це заявляється росіянами.
Коваленко каже, що світлини з прапорами КНДР стануть звичайним явищем найближчим часом. Їх або навмисно вивішуватимуть, або ж робитимуть фотошоп.
Війська КНДР вже прибули у РФ?
Відеоматеріали, на яких видно північнокорейських солдатів, які отримують уніформу та спорядження на полігоні в Росії, підтверджують нещодавні дані Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS). За повідомленням NIS, 1500 північнокорейських військових було відправлено до Росії для підготовки перед розгортанням на фронті в Україні.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.