Згідно зі статистикою, кожна десята людина у світі має проблеми із сприйняттям звуків. Цьому сприяють генетичні та набуті фактори, наприклад, рід професійної діяльності. Але можна всьому зарадити. На щастя зараз є слухові пристрої різних типів та модифікацій, проте всі вони за рідкісним виключенням цифрові. Не можна підібрати пристрій, не пройшовши часом навіть не один тест слуху. За результатами визначається тип приглухуватості, частоти, на яких людина сприймає звуки та обирається метод корекції, щоб було комфортно спілкуватися наживо та телефоном, слухати музику.
Методи тестування порушень слуху
Щоб визначити стан слухового апарату, лікар проводить низку діагностичних тестів, але спочатку оглядає слуховий прохід та барабанну перетинку отоскопом. Далі застосовується один або кілька методів:
- Тональна аудіометрія – визначає пороги чутності на різних частотах.
- Мовна аудіометрія – оцінює здатність розпізнавати слова при різній гучності.
- Імпедансометрія – вимірює рухливість барабанної перетинки та тиск у середньому вусі.
- Камертональні проби – додатковий тест для підтвердження результатів аудіометрії.
- Тест SUN – аналізує розбірливість мови в шумних умовах.
Що дають діагностичні тести слуху
Вони є важливим етапом у виявленні порушень слуху та підборі ефективного лікування або слухопротезування. Вони дозволяють отримати точні дані про стан слухового аналізатора, визначити ступінь і тип приглухуватості, а також оцінити ефективність слухових апаратів або інших методів корекції слуху. Також вони дозволяють:
- виявити порушення на ранніх етапах;
- вжити вчасних заходів з корекції;
- запобігти прогресуванню захворювання;
- запобігти психологічним комплексам на фоні порушень;
- правильно підібрати слуховий апарат, не нашкодивши, адже при неправильному виборі людина може навіть чути гірше з часом.
Усе це в комплексі дає чудовий результат. Люди повертаються до активного життя, навчаються, будують кар’єру та відносини. На щастя, коригування слуху зараз цілком можливе. Від вас вимагається лише відповідально ставитися до проблеми. Не варто ігнорувати найменші ознаки, які можуть говорити про порушення слухової функції. Різні методи тестування порушень сприйняття звуків дозволять поставити точний діагноз, а сама перевірка слуху займе не більше, ніж годину. Ви будете знати, що робити далі з цим.
Найчастіше сучасні методи обстеження слухової системи дуже точні, і друга думка не буде потрібна, бо людський фактор майже відсутній, все робить комп’ютерна програма. Звісно, результати інтерпретує лікар, тому запитуйте, який у нього досвід. Коли обираєте клініку, звертайте увагу на обладнання, що наявне там. Довіряйте професіоналам, не будуйте гіпотези, а краще перевірте слух, якщо помітили будь-які зміни, а за наявності шкідливих факторів середовища та генетичних проходьте обстеження 1 раз на рік, щоб вжити вчасно відповідних заходів.