Глава Львівської ОВА Козицький закликав уряд та Раду дозволити бронювання ФОПів

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький запропонував уряду та Верховній Раді розглянути можливість бронювання фізичних осіб-підприємців та їхніх найманих працівників. На його думку, це створило б гарний стимул для збільшення офіційних виплат. Водночас він пропонує дати більш чітке визначення діяльності ФОПів.

Про це Козицький написав у своєму блозі для видання Lviv.Media. Він наголосив, що уряд та Рада мають дати чесну та відверту відповідь щодо діяльності ФОПів: чи це юридична форма підприємницької діяльності фізичної особи, чи це один із інструментів мінімізації сплати податків.

“Слід розглянути можливість внесення законодавчих змін і надати можливість бронювання ФОПів та їхніх найманих працівників. Львівська ОВА готова долучитися до напрацювання критеріїв та підстав для бронювання даної категорії військовозобов’язаних”, – зазначив начальник Львівської ОВА.

На його думку, це могло б допомогти збільшити виплати, як це сталося з юрособами. Віе каже, що наразі середня заробітна плата ФОПів близька до мінімальної і становить близько 7,4 тис. грн, тоді як у юросіб вона коливається від 13,7 тис. грн у торгівлі до 17,9 тис. грн на транспорті за визначеної урядом нижньої межі для бронювання 13,5 тис. грн.

Посадовець підкреслив, що навіть у ФОПів в IT-сфері середня зарплата загалом 8,1 тис. грн, хоча зачасту люди вважають, що більше. Він також нагадав, що станом на 1 жовтня 2024 року в Україні, за даними Держподатслужби, було зареєстровано 1,702 млн ФОПів, зокрема у Львівській області – 126,3 тис.

“Тож у масштабах держави йдеться про потенційну можливість залучення до бюджетів усіх рівнів мільярдів гривень! Водночас, добровільної. Тому існує гостра потреба змінити та доповнити чинну систему бронювання працівників для забезпечення балансу між потребами армії в людях і бюджету в коштах”, – додав Козицький.

Бронювання від мобілізації в Україні частково відновлено

Кабмін ініціював аудит підприємств, які отримали статус критично важливих, щоб перевірити обґрунтованість бронювання працівників. Ревізія триватиме до 15 листопада. На її основі оновлять критерії бронювання для посилення оборони й економіки. При цьому Кабмін України своїм рішенням продовжив дію бронювання для працівників, які отримали відповідний статус до 31 травня 2024 року.

Відтепер вони автоматично подовжать термін свого бронювання. Це рішення спрямоване на підтримку функціонування важливих економічних галузей, зокрема тих, що забезпечують оборону країни, повідомив Урядовий портал. 

Водночас відомо, що уряд України має намір посилити вимоги щодо віднесення підприємств до розряду критично важливих для проведення бронювання працівників від мобілізації. Рішення можуть прийняти після аудиту підприємств.

Джерело