Кількість песимістів зросла в 1,5 раза: українці все більше сумніваються в процвітанні країни у складі ЄС

Кількість українців, які вірять у перспективу України стати процвітаючою країною у складі ЄС за 10 років, стрімко скорочується. Песимістів стало у 1,5 раза більше. Негативна тенденція зберігається третій рік поспіль. Однак частина громадян все ж переконані, що Україна досягне успіху. 

Як зазначається в новому опитування КМІС для Foreign Affairs, у жовтні 2022 року оптимізм поділяли 88% українців, у грудні 2023 року – вже 73%, а до кінця 2024 року цей показник впав до 55%.

Частка українців із послідовно оптимістичними поглядами, які вірять у процвітаючу Україну в складі ЄС, знизилася до 37% у грудні 2024 року (проти 57% торік). Водночас частка песимістів зросла з 10% до 16%. Більшість змін відбулася через зростання кількості тих, хто має невизначені або суперечливі погляди. Попри це, оптимістів удвічі більше, ніж песимістів.

Кількість песимістів зросла в 1,5 раза: українці все більше сумніваються в процвітанні країни у складі ЄС через 10 років 2

Популярність ідеї відкласти звільнення територій теж зросла. Якщо в травні 2023 року таких було лише 10%, то наприкінці 2024 року – вже 38%. Хоча оптимізм серед українців усе ще переважає, частка песимістів помітно збільшилася – з 19% у грудні 2023 року до 28% цього року, пишуть автори статті.

 Інші опитування українців

Третина молодих українців (32%) віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Однак кількість української молоді, яка не хоче цього, переважає – таких 45%. Безпека залишається найголовнішою причиною для міграції.

Наразі понад 6,7 мільйона біженців з України звернулися за міжнародним захистом (більшість у Європі), а понад 3,7 мільйона людей залишаються вимушено переміщеними всередині країни. За даними Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) більшість із них вірять, що одного дня повернуться додому попри те, що невизначеність зростає після 1000 днів повномасштабної війни.

Джерело