Керівника обласної медично-соціальної експертної комісії (МСЕК) Закарпатської області Юрія Веклинця звільнили з посади. Причина цього невідома. Але у документі йдеться, що зробили це на підставі законів про працю України.
Про це повідомив журналіст Віталій Глагола у Telegram. Він і опублікував документ-розпорядження про звільнення голови обласного МСЕК.
“Звільнити Юрія Веклинця з посади головного лікаря Обласного центру медико-соціальної експертизи на підставі законів про працю України”, – йдеться у документі.
За даними Глаголи, Веклинця звільнили з посади начебто за згодою сторін. Журналіст каже, що посадовець сам написав заяву. Але сама причина цього рішення залишається невідомою.
Що відомо про статки Юрія Веклинця
Веклинець очолював Закарпатський МСЕК з 2017 року. За 2023 рік він задекларував 378 607 грн зарплати, 151 132 грн пенсії та 12 472 грн матеріальної допомоги.
Втім, їздить вже ексголовний лікар Центру МСЕ на автомобілі Volkswagen Tiguan Elegance 2021 року, який коштує 1 081 765 грн. Спільно з дружиною, яка працює в Ужгородській міськраді, володіє ще й автівкою Skoda Kodiaq. Але її вартість у декларації не вказана.
Власної квартири Веклинець не має, але йому належать п’ять земельних ділянок. Чотири з них – у селі Нижнє Солотвино – він набув у власність у 2022 та 2023 роках. Його дружина володіє будинком в Ужгороді на 95,4 кв. м. та земельною ділянкою на 533 кв. м.
Скандали з МСЕК
5 жовтня працівники Державного бюро розслідування навідались з обшуком до помешкань очільниці Хмельницького МСЕК Тетяни Купи та її сина. Під час обшуків слідчі знайшли таку кількість готівки у доларах, яку раніше ще не бачили. Гроші були у кожному куточку квартири, починаючи від шаф, завершуючи доверху набитими валютою шухлядами. У ході обшуків з вікна кабінету очільниці МСЕК навіть викинули дві сумки з доларами.
Також слідство виявило у Крупи та її сім’ї ще 590 тисяч доларів у польських банках (21,5 млн грн за курсом НБУ). Ці кошти не було відображено у декларації Крупи за 2023 рік. Правоохоронці кажуть, що її чоловік Володимир Крупа теж має збереження у Польщі – загалом нарахували 11,3 тис. євро і $1,2 млн. Він теж не вніс до декларації дружини перелічені кошти.
Вона могла оформити “інвалідність” 50 прокурорам на Хмельниччині. Інформатор публікував повний перелік прокурорів, яким допомогла заарештована Крупа. Всі ці оборудки чиновниця прокрутила за допомогою сина, який на той час очолював Пенсійний фонд области. Прокурори не просто могли стати “інвалідами”, а й роками отримувати пенсії.
Нагадаємо, що на всю історію відреагував і президент Володимир Зеленський. Він скликав засідання РНБО та вимагає жорстких рішень.