Президент встановив 21 травня щорічний День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття. Особливий день має навчити українців виявляти повагу до внеску корінних народів і національних спільнот у відстоювання державного суверенітету і незалежності України. А також сприяти вільному розвитку нацменшин.
Президент Володимир Зеленський підписав указ про встановлення 21 травня Днем міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Цей день має зміцнити єдність українського народу. Також серед переваг встановлення цієї дати в Офісі президента бачать утвердження української національної та громадянської ідентичності, сприяння вільному розвитку культурного розмаїття корінних народів і національних меншин (спільнот) України, засвідчення поваги до їх внеску у відстоювання державного суверенітету і незалежності України, у збройну боротьбу з державою-агресором. День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття має відзначатися щорічно 21 травня.
Про підписання указу Володимир Зеленський повідомив 27 грудня на зустрічі з представниками національних спільнот і корінних народів України. У ній взяли участь представники 17 національних спільнот: азербайджанської, арабської, білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, грецької, грузинської, єврейської, німецької, польської, ромської, румунської, турецько-месхетинської, угорської, хорватської, чеської – та трьох корінних народів: караїмів, кримчаків і кримських татар.
З 2001 року у світі, згідно з Декларацією ЮНЕСКО, 21 травня став Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Вперше він відзначався у 2003 році.
Як показав скандал зі встановленою на Майдані Ханукією, серед українців ще можливі суперечки на тему традицій та народностей. Нагадаємо, відома співачка Катя Чілі обурилася, що на Майдані перед Різдвом установили відомий єврейський символ, хоча могли встановити Дідух, який відповідає українським традиціям. Її пост викликав жваві дискусії, співачку навіть засудили за антисемітизм та обвинуватили у ксенофобії.