Прогноз від Інформатора: чи буде мир у 2025 році

Те, що люди повірили, нібито Трамп зможе все «порєшать» із війною та Путіним є напевно відгуком совкового мислення. З цієї ідеї витікає, що війну почали у США, оскільки вона вигідна американському ВПК. Саме те, що навʼязує російська пропаганда. Тобто, американці це розпочали, вони можуть це й припинити – висновок на рівні підсвідомості. Тут все як у фокусі: ви дивитися не туди. Всі дивляться на Трампа, а дивитися треба на Кремль.

Жодні прогнози щодо припинення війни не справдилися

Навіть Дмитро Гордон повівся на трюки кремлівських ілюзіоністів. Він напророкував завершення війни 30 грудня. Щоправда наступного дня авторитетно та переконливо пояснив, чому попередній прогноз не мав шансів збутися.

Але цікаво, що через кремлівську магію взагалі не збулися ніякі прогнози з початку війни. Пригадайте:

Звісно на цьому тлі робити нові прогнози – нешляхетна справа. Але Інформатор має власний прогноз: згідно нього війна дійсно має завершитися на протязі 2025 року.

Магія Кремля у тому, що там завжди брешуть

Магія Кремля у тому, що там ніколи не кажуть правди. Наприклад, за кілька днів перед війною речник Путіна Пєсков заявив, що Росія ніколи не буде агресором. І одразу ж Росія напала на нас. Зараз Путін каже, що готовий до переговорів, тобто він бреше. Але наведемо його цитату повністю.

«Мы готовы вести диалог без предварительных условий. Но на базе того, о чем мы договорились в ходе переговорного процесса в Стамбуле. И исходя из реалий, которые складываются на земле сегодня. Эти наши тезисы были изложены Российской Федерацией, в том числе в июньском моем выступлении перед руководством Министерства иностранных дел РФ. Там все сказано, нет смысла повторять», – заявив правитель РФ під час «прямої лінії» зі своїми підданими.

Навіщо ми навели цю цитату? Тому що розуміємо, Путін бреше. Але де саме?

Усі вважають, що Путін бреше, коли каже, що готовий до мирних переговорів. Зокрема саме так каже президент Зеленський.

Але більш імовірно, що він бреше саме про умови. Тобто там, де він згадує «червневий виступ у МЗС РФ».

На те, що Росія до переговорів готова, вказують деякі ознаки:

  • Санкції та втрата ринків мають для економіки Росії накопичувальний ефект: тобто настав час, коли вони відчуватимуться на повну. Про це кажуть власне російські економічні експерти. При тому вони оперують цифрами, серед них: рекордно висока облікова ставка Центробанку РФ (складає 20%, і це дуже серйозно, тому що за цією ставкою ЦБ РФ надає кредити російським комерційним банкам), рекордно низький курс рубля до долара наприкінці року, а також рекордне зростання споживчих цін (навіть за оцінками Росстату, що бреше не гірше за Кремль). 
  • Але це ще квіточки! Найгіршим викликом для Росії, в структурі ВВП якої 25% складає експорт енергоносіїв, є прогноз щодо суттєвого зниження цін на нафту у 2025 році. Спровокувати їх може саме Трамп, якщо він образиться на Путіна. Тобто регулювання цін на нафту є предметом для домовленностей із Росією. Бо країна-бензоколонка від тих цін критично залежить.
  • А є ще військовий аспект справи. Так, в Росії все ще є зброя та ресурс. Вона має тактичні успіхи на Донбасі і може сподіватися на збереження ініціативи. Проте суттєвого прориву попри поганий стан справ у ЗСУ та проблеми із постачанням від західних союзників навіть самі росіяни не очікують. Вони розуміють: продовження війни на тривалий час поглиблюватиме проблеми в Росії. Тож є резон домовлятися про мир.
  • І нарешті в Росії вже почали готувати суспільну думку до мирних переговорів. У листопаді за участі адміністрації Путіна почалися семінари для місцевої влади щодо припинення війни. «Майбутні результати СВО мають розцінюватись у суспільстві як перемога», – наголошували на тих семінарах. Про це повідомляло російське видання Комерсант.

Перед мирними переговорами Україна приймає ризиковані рішення

А що ж тоді Україна. Чи вона готова до мирних переговорів?

Певно, так. Україна мабуть почала серйозно готуватися до мирних переговорів ще до перемоги Трампа. А саме 6 серпня цього року, коли розпочала бойові дії на Курщині.

Те, що відбувається на Курщині, це взагалі-то диво. По-перше, російська армія не має там успіхів попри всі зусилля. По-друге, справжнім дивом є те, що українська сторона ніколи зрозуміло не пояснювала, що саме там роблять ЗСУ.

Але з огляду на події, що трапилися у подальшому, зрозуміло, що Курщина потрібна лише для того, щоб торгуватися під час мирних переговорів. Путін вимагає віддати йому Запоріжжя (це його червневі тези) – Зеленський пропонує заміть Запоріжжя Суджу.

Звісно, це нюанси. Найважливіше не те, як будуть відбуватися торги, а власне логіка процесу. З цієї ж точки зору варто дивитися на конфлікт навколо транзиту російського газу через територію України в Європу.

Зараз кажуть, це рішення Зеленського дуже ризиковане. Путін може вдарити по українській ГТС. Тобто українці залишаться без світла та ще й без опалення. Але мабуть на Банковій розраховують, що Путін не вдарить, бо йому вигідно зберегти цю інфраструктуру. А Україна може запропонувати відновлення транзиту газу під час переговорів.

Оскільки тема енергоносіїв є вкрай вразливою для російської економіки, у Зеленського є підстави ризикувати. Цікаво те, що відмова від переговорів щодо транзиту відбулася теж у серпні – тоді, ж коли почався наступ на Курщині. Чи це збіг?

Тобто, Україна також готується до мирних переговорів. Зеленський це навіть неодноразово визнавав.

Висновок: переговори у 2025 році принаймні мають розпочатися. Можливо навіть будуть отримані якісь рішення. Це тому, що зацікавленість є з усіх сторін. 

Зрозуміло, ці переговори не будуть надто вигідними для України. Проте Інформатор раніше проаналізував так звані Стамбульські угоди. Та має окремий прогноз. Якими б не були наступні переговори з Росією, вони певно не будуть гіршими, ніж ті угоди. Хоч би як їх не називали прихильники Росії. Бо Стамбульські угоди були повної капітуляцією.

 

Джерело