Реформа МСЕК: в Мінсоцполітики спростували чутки про зменшення пенсій по інвалідності

В Міністерстві соціальної політики спростували інформацію щодо перегляду пенсій по інвалідності, яка поширювалася у соціальних мережах. В Мінсоцполітики запевнили, що попри реформування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) зменшувати виплати не планується. 

Про це сказано у повідомленні пресслужби Мінсоцполітики. Коментар міністерство дало, оскільки з’явилося дуже багато неправдивої інформації щодо перегляду пенсій.

“В соціальних мережах почали ширити некоректну інформацію, що створює негативне враження серед громадян щодо реформи МСЕК та системи соціальної підтримки осіб, які отримали інвалідність. Повідомляємо: всі громадяни, яким призначено пенсії по інвалідності, – будуть отримувати всі призначені виплати після реформи. Жодні виплати чи гарантії всім громадянам, які їх отримують на законних підставах, не буде зменшено”, – сказано у повідомленні.

В міністерстві додали, що реформа соцпідтримки осіб, які отримали інвалідність, спрямована на посилення підтримки людей та пришвидшення її надання, а не зменшення. Єдине, обіцяють в Мінсоцполітики, що реально буде зменшено – це рівень бюрократії, щоб зробити систему простішою.

Ліквідація МСЕК в Україні

Центральну медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) планують ліквідувати до кінця поточного тижня за наказом Зеленського. Це сталося після скандальних історій з фейковими інвалідностями, зокрема для українських прокурорів. Керівництво центральної комісії та очільників відповідного департаменту Міністерства охорони здоров’я уже звільнили.

Функції МСЕК передадуть новій системі, яка об’єднує три основні складники. По-перше, Міністерство охорони здоров’я запроваджує електронну систему для проведення скринінгу травм та захворювань, що дозволяє збирати дані та оцінювати їх відповідно до Міжнародної кваліфікації функціонування (МКФ). Система забезпечує проведення вимірювань, результати яких допомагають визначити потреби конкретного пацієнта. Крім того, вводиться концепція «реабілітаційного лікарняного», який може тривати до року, за умови виконання реабілітаційного плану.

Другим елементом стануть органи Служби зайнятості, а третім – Міністерство соціальної політики, яке забезпечить пацієнтів необхідними засобами реабілітації, такими як палиці, милиці та протези. Раніше отримання цих засобів вимагало статусу інвалідності, але тепер вони будуть доступні безпосередньо.

Також запровадять проєкт електронного кейс-менеджменту, що поєднує соціальну інформацію з медичною. Це забезпечить прозорість і швидкість, а також можливість економії на адміністративних витратах.

Нагадаємо, скандальну очільницю МСЕК Крупу, у якої знайшли шість мільйонів доларів, відправили за ґрати. Справою займається НАБУ.

Джерело