Скандал з ТЦК на Волині: Лубінець заявив про блокування роботи представника омбудсмена

У територіальному центрі комплектування на Волині стався черговий гучний скандал з примусовою мобілізацією. Але на цей раз співробітники ТЦК та СП особливо “відзначилися”: вони намагалися заблокувати роботу представника Офісу омбудсмена України. Щобільше, справі не дуже допомогло навіть втручання поліції на боці представника уповноваженого зі справ людини.

Про це повідомив омбудсмен України Дмитро Лубінець. Він коротко розповів, що відбулося на Волині та чому два місцеві ТЦК напрацювали собі на кримінальне провадження.

 

“До мене надійшло звернення від заявниці, яка поскаржилася на дії працівників Ковельського міського ТЦК та СП. Жінка повідомила, що її чоловіку завдали тілесних ушкоджень, після чого він потрапив до лікарні.  Прямо з медзакладу його примусово доставили до Луцького МТЦК та СП”, – сказано у повідомленні.

Лубінець додав, що його представник відразу виїхав до обласного ТЦК та СП для з’ясування обставин. Проте співробітники ТЦК не виконали жодної з вимог та не дали можливості поспілкуватися з утримуваним українцем. Не допоміг навіть приїзд поліції: співробітники Волинського ОТЦК та СП та Луцького МТЦК та СП заявили, що чоловіка нібито вже вивезли до військової частини.

 

“Дії працівників Волинського ОТЦК та СП та Луцького МТЦК та СП суперечать вимогам Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” та можуть бути кваліфіковані за ч. 2 ст. 344 Кримінального кодексу України. Тож про цей факт мій Представник повідомив Волинську обласну прокуратуру та подав заяву в ДБР. Коли стоїть питання прав людини, не може бути жодних перепон для уповноважених на це посадових осіб! За кожне перешкоджання буде належна відповідальність! Я не дозволю нехтувати правами людини у правовій державі!”, – обурився Лубінець.

Бусифікація в Україні

Застосування сили представниками ТЦК під час мобілізації військовозобов’язаних чоловіків засудили не тільки політики й чиновники, а й військові. Вони говорять, що вона не ефективна, на відміну від рекрутингу. Бо в останньому випадку до людей доносять реальний стан речей на службі та чекають від них вмотивованого та самостійного рішення.

Проте є й інша думка. Наприклад, сержант Збройних сил України Андрій Соколов запропонував навпаки суттєво розширити повноваження працівників ТЦК. А саме,  дозволити їм застосовувати силу або ж навіть відкривати вогонь по порушниках. На його думку, вони можуть це робити, якщо ухилянти хамлять або нападають на них.

Водночас міністр оборони Рустем Умєров анонсував нові реформи у системі мобілізації. За його словами, планується відмова від силового залучення і так званої “бусифікації”. У відомстві впроваджуватимуть нові механізми для військової служби.

Джерело