Україна має мобілізувати 500 тисяч громадян до війська. Саме така цифра мобілізованих здатна закрити потреби армії у живій силі, про що раніше говорив колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Восени темпи мобілізації впали, а тому цифра у 200 тисяч не здатна радикально змінити ситуацію на фронті.
Про те, що мобілізувати до ЗСУ слід значно більше громадян, повідомив нардеп і секретар Комітету ВРУ з питань національної безпеки Роман Костенко. Він підтвердив, що протягом осінніх місяців в Україні знизились мобілізаційні темпи. Відтак, план мобілізації у 200 тисяч осіб може виявитися провальним. Слід мобілізувати 500 тисяч – такий ресурс закриє потреби армії. Костенко такоє пригадав, що раніше цифру у пів мільйона осіб озвучував ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
“З огляду на ті цифри, які є, і з огляду на те, які нам треба поповнення, я все-таки більше погоджуюся з ним (із Залужним — ред.) і вважаю, що така цифра є більш актуальною, ніж те, скільки ми набираємо”, — заявив Костенко.
Мобілізація в Україні
За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, вік мобілізації в Україні можуть знизити лише у єдиному випадку – якщо виникне гостра потреба у людських ресурсах на фронті для оборони України. При цьому всі інші лазівки щодо призову мають зникнути. Тимочко каже, що варто було б прискіпливіше відноситися до чоловіків, які у 25-річному віці здобувають освіту. На його думку, шанс повчитися у них був, а тепер їм слід боронити Україну.
Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний пояснив, що в Україні можуть оголосити й мобілізацію жінок. На його думку, призов можуть відновити для захисту Європи. Водночас член комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Федієнко вважає, що жінки не будуть бігати з автоматами в окопах – у ЗСУ потрібні фінансисти. Армія не має економістів та бухгалтерів, а потреба у них – колосальна. Федієнко також каже, що рівень зарплати економістів буде цілком пристойним, а часом і більшим, ніж в економічному секторі.