В Україні від суботи, 9 листопада, у застосунку “Резерв+” запрацював сервіс онлайн-відстрочки від мобілізації. У першу чергу новою послугою зможуть скористатися українські студенти, аспіранти, докторанти та особи зі встановленою інвалідністю. Водночас для багатодітних батьків цей сервіс наразі недоступний. Очікується, що нова послуга розвантажить роботу ТЦК, а черги відійдуть у минуле.
Про те, що у “Резерв+” запрацювала онлайн-відстрочка від мобілізації, повідомляє Міністерство оборони України. Військові підкреслили, що оновлена версія вже доступна в AppStore та PlayMarket.
Хто може скористатися онлайн-відстрочкою від мобілізації?
Сервісом зможуть скористатися студенти, аспіранти та докторанти за умови, що вони здобувають освіту у порядку послідовності. Приміром, після бакалаврату навчаються на магістратурі, а після магістратури – в аспірантурі.
Онлайн-відстрочка доступна особам з інвалідністю. Важливо зазначити, що підтвердженням інвалідності буде наявність відповідного пенсійного посвідчення.
Водночас для багатодітних батьків, які мають трьох і більше дітей, наразі онлайн-відстрочка не є доступною. Очікується, що вже невдовзі сервіс запрацює і для них, але поки що він на стадії бета-тестування.
Як скористатися онлайн-відстрочкою від мобілізації?
Сервісом користуватися просто. Спершу слід авторизуватися у застосунку “Резерв+”. Далі потрібно надіслати відповідний запит на онлайн-відстрочку від мобілізації. На наступному етапі система почне перевіряти, чи є право на відстрочку і, якщо все в порядку, – новий статус підтягне і відобразить в електронному військовому документі.
Які переваги онлайн-відстрочки від мобілізації?
Переваг одразу декілька. У першу чергу людям, які мають встановлену інвалідність, студентам, аспірантам та докторантам не треба буде стояти у чергах та збирати паперові документи, що підтверджують їхнє право на відстрочку. По-друге, очікується, що новий сервіс значно розвантажить роботу ТЦК та СП. По-третє, новий сервіс працює дуже швидко – якщо з документами все в порядку – статус відстрочки від мобілізації з’явиться за декілька секунд.
Мобілізація в Україні
Україна має мобілізувати 500 тисяч громадян до війська. Саме така цифра мобілізованих здатна закрити потреби армії у живій силі, про що раніше говорив колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Восени темпи мобілізації впали, а тому цифра у 200 тисяч не здатна радикально змінити ситуацію на фронті.
Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний також пояснив, що в Україні можуть оголосити й мобілізацію жінок. На його думку, призов можуть відновити для захисту Європи. Водночас член комітету ВР з питань нацбезпеки Олександр Федієнко вважає, що жінки не будуть бігати з автоматами в окопах – у ЗСУ потрібні фінансисти. Армія не має економістів та бухгалтерів, а потреба у них – колосальна. Федієнко також каже, що рівень зарплати економістів буде цілком пристойним, а часом і більшим, ніж в економічному секторі.