Волонтери рятують життя: риболовецькі сітки з Нідерландів захищають фронт від дронів

Ці сітки використовують для створення захисних бар’єрів, які заплутують ворожі дрони, зменшуючи їхню ефективність і рятуючи життя наших захисників. Детально про ініціативу йшлося у телесюжеті, що вийшов в ефірі Національного телемарафону.

Як усе починалося

Ідея застосовувати риболовецькі сітки виникла під час пошуків ефективного захисту для військових. Для її реалізації обʼєднались кілька благодійних організацій, серед яких ГО «Фундація Течія», БФ «Батальйон волонтер», ГО «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії» та інші. Один з ініціаторів проєкту, який опікується питаннями логістики і доставки, голова ГО «Фундації Течія» Олег Крот розповів, як виникала ідея і як відбулась перша поставка.

“Ми шукали сітки, які б могли допомогти ловити дрони. Пробували різні варіанти, але найбільш підходящими виявилися саме риболовецькі. Вони ідеально підходять для цього завдання”, – розповідає Олег Крот.

Першу тестову партію – 100 тонн – доставили в Україну, розподілили по підрозділах і отримали підтвердження: сітки працюють.

“Дрони заплутуються у цих сітках, і це рятує наших хлопців від ударів. Зараз ми вже привезли понад 500 тонн із доступних 4 тисяч тонн у Нідерландах”, – додає Артем Колюбаєв.

Волонтери рятують життя: риболовецькі сітки з Нідерландів захищають фронт від дронів 2

Логістика на межі можливостей

Процес доставлення сіток – це складний і дороговартісний шлях, але волонтери не зупиняються.

Волонтери рятують життя: риболовецькі сітки з Нідерландів захищають фронт від дронів 3

“Спочатку ми возили невеликими бусами, але запитів ставало дедалі більше. Тоді ми вирішили об’єднати зусилля з партнерами й організувати масштабні перевезення”, – пояснює волонтерка Зоя Шкурко.

Одна вантажівка, завантажена сітками, обходиться від 3 до 4 тисяч євро. Волонтери покривають ці витрати і мають намір робити це допоки кожен підрозділ та військовий не будуть забезпечені антидроновим захистом.

Чому це важливо

Риболовецькі сітки стали незамінним засобом захисту на фронті, особливо від дронів-камікадзе.

“Ці сітки допомагають зупиняти дрони до того, як вони досягають позицій. Вибух відбувається у сітці, а не на землі, де перебувають наші хлопці. Це справжній захист життя”, – зазначає Тарас Босак.

Волонтери рятують життя: риболовецькі сітки з Нідерландів захищають фронт від дронів 4

Масштаби допомоги

На сьогодні волонтери доставили вже понад 500 тонн сіток. Ці сітки передаються безпосередньо в підрозділи на передовій – у Слов’янськ, Краматорськ, Херсон і Запоріжжя.

“Ми постійно на зв’язку з військовими, дізнаємося, що їм потрібно, і доставляємо це якнайшвидше. Люди втомлюються, але ми не можемо зупинитися. Ці сітки рятують життя”, – наголошує Ігор Бондарчук.

Волонтери рятують життя: риболовецькі сітки з Нідерландів захищають фронт від дронів 5

Єдність і незламність

Ключовим елементом успіху стала співпраця волонтерів, водіїв, організаторів і донорів.

“Якщо ці 500 тонн сіток врятували хоча б одне життя, то це вже варте всіх зусиль. Ми будемо продовжувати, доки кожен наш боєць не буде забезпечений захистом”, – підсумовує Артем Колюбаєв.

Українці вкотре довели, що спільними зусиллями можна вирішувати навіть найскладніші завдання. Волонтери обіцяють продовжувати свою роботу, доки всі потреби армії не будуть задоволені, а ворог не буде зупинений.

Джерело