Збитки екосистемі Чорного моря через витік мазуту з російських кораблів досягають мільярдів доларів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оцінює збитки екосистемі Чорного моря через витік мазуту внаслідок аварії російських танкерів в Керченській протоці у понад $14 млрд. Однак ця цифра може ще вирости.

Україна, Румунія та Болгарія обмінялися наявною інформацією щодо наслідків аварії та скоординували подальші дії. Після покращення погодних умов Міндовкілля отримає якісні супутникові знімки та зможе провести аналіз ситуації та більш детальне моделювання. Наразі Україна документує наслідки забруднення та оцінює збитки.

“За попередніми підрахунками, витік мазуту наніс екосистемі Чорного моря шкоди на понад 14 мільярдів доларів. Вона точно буде змінюватися після уточнення даних катастрофи”, – повідомила Світлана Гринчук.

Також підготовлені звернення до Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення з повідомленням про інцидент та пропозицією скликати позачергове засідання комісії та провести незалежну експертизу стану вод, донних осадів і морської екосистеми.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/148185

Що відомо про витік мазуту з затонулих російських кораблів

15 грудня зазнали аварії російські кораблі річкового флоту, яких відправили у море перевозили вантаж мазуту, – “Волгонефть-212”, “Волгонефть-239” та “Волгонефть-109”. Причиною називали їх технічний стан, непридатність до морських перевезень та недбалість росіян.

Понад 4300 тонн мазуту та інших нафтопродуктів вилилися у Чорне море. Витік нафтопродуктів стався у стратегічно важливій зоні, яка з’єднує Чорне та Азовське моря. Грінпіс попереджає про серйозні наслідки для довкілля та складність ліквідації забруднень, особливо на береговій лінії.

Президент Зеленський відреагував і зазначив, що тіньовий флот рф небезпечний не тільки як спосіб фінансування війни, а й джерело можливої екологічної катастрофи.

Джерело