Через політичну кризу у Німеччині у виграші опинилися українські біженці, які уникають працевлаштування

У Німеччині біженці, які відмовляються від працевлаштування, можуть уникнути обмежень. Це пов’язано із політичною кризою на тлі розпаду правлячої коаліції. Скоріш за все, заплановані санкції не будуть введені.

Про це повідомляє Bild. Зазначається, що в тому числі й українські біженці, ймовірно, продовжать отримувати державну допомогу.

Міністр праці ФРН Хубертус Хайль наполягав на заходах, спрямованих на “велику справедливість та інтеграцію на ринку праці”. Реформи передбачали скорочення виплат на 30% за ігнорування зустрічей у центрах зайнятості.

Втім, через коаліційну кризу у парламенті більше немає більшості. Це поставило під загрозу запровадження цих санкцій на початку 2025 року. Влітку частину обмежень вже ввели, але тепер просувати ініціативу далі можливості немає.

Таким чином, одержувачі допомоги, мабуть, зможуть тимчасово уникнути санкцій. Однак вже запроваджені заходи, які стосуються, наприклад, зниження виплат для тих, хто демонстративно відмовляється від роботи, скасовувати не будуть.

Біженці у Німеччині

З понад 1,65 мільйона українців, які знайшли прихисток у Німеччині, лише 20% працевлаштовані. Знайти роботу без знання німецької складно, але можливо. Деякі підприємства пропонують гідну зарплату (від 12,41 євро/год).

Німеччина планувалв переглянути систему виплат для українських біженців. Міністр фінансів Крістіан Лінднер заявив, що країна прагне зекономити мільярди євро, і одним зі шляхів для цього є зміна правового статусу громадян України, які знаходяться в країні. Зміни мають стимулювати біженців до пошуку житла. Міністр також анонсував реформу системи виплат на житло.

Загалом у ФРН українські біженці отримують виплати з безробіття через програму Bürgergeld, яка у 2023 році підтримала 5,5 мільйонів осіб. Ця допомога призначена для малозабезпечених та безробітних, щоб забезпечити їм гідний рівень життя. Минулого року 707,8 тисяч українців, які мають тимчасовий захист, отримували цю допомогу, включно з коштами під час навчання на інтеграції.

Нагадаємо, у 2023 році близько 5 900 українців отримали паспорти ФРН. Це число становить лише 3% від усіх натуралізацій за даний період.

Джерело