Чернишов анонсував зменшення кількості українських дітей у школах Польщі: яка причина

Віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності України Олексій Чернишов заявив, цей навчальний рік у Польщі буде максимальним за кількістю учнів з України. Далі їх чисельність у польських школах буде зменшуватися. Все тому, що частина біженців повернеться на батьківщину.

Як пише Укрінформ, Чернишов поспілкувався з польською міністеркою освіти Барбарою Новацькою у Варшаві. Посадовець зазначив, що українські програми незабаром будуть доступні для українців в польських школах.

“У наступному навчальному році кількість дітей буде поступово зменшуватися з огляду на те, що певна кількість українців повернеться в Україну”, – заявив віцепрем’єр України.

Чернишов також повідомив, що польський уряд виділив 500 мільйонів злотих (понад 120 мільйонів доларів) на фінансування координаторів з міжкультурних питань, які, зокрема, опікуватимуться адаптацією українських школярів у польських закладах освіти. Він при цьому запевнив, що українсько-польські відносини перебувають на дуже високому і конструктивному рівні і їх потрібно надалі поглиблювати.

За даними Міністерства освіти Польщі, у польських школах в цьому навчальному році здобувають освіту 248 тисяч учнів з України. Близько 180 тисяч – діти, які прибули з батьками після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Українські діти в Польщі

З 1 вересня 2024 року діти з України, які проживають у Польщі, підлягають обов’язковій освіті в польській школі, мова йде про дошкільну освіту, дитячий садок, обов’язкове навчання в початковій школі та обов’язкове навчання в середніх школах. Сім’ї з України можуть отримати сімейну допомогу 800 плюс і допомогу “Добрий старт” за умови, що їхні діти навчаються в польській школі.

За цей час близько 20 тисяч дітей українських біженців втратили право на соціальну допомогу 800+ та допомогу “Добрий старт” через недотримання умови. Втім виплати на дітей 800+ відновити досить просто. Для цього слід зробити такі кроки:

  • зареєструвати дитину польській системі освіти,
  • отримати довідки, що дитину зараховано до польської школи (дитсадка),
  • документи надати в Управління соціального страхування (ZUS).

Джерело