Почистимо генофонд: захисник Маріуполя різко висловився про українців, які хочуть виїхати за кордон

Україна може обійтися без переселенців, які вже виїхали на Захід чи планують це зробити. Зупиняти не варто – нехай тікають, навіть у РФ. Таку думку висловив азовець на псевдо Арн в ексклюзивному інтерв’ю Марічці Падалко, опублікованому на Youtube-каналі ТСН 11 листопада.

Боєць, якій понад два з половиною роки провів у російському полоні, заявив, що якщо українці вирішили їхати за кордон і там жити, то не варто їх зупиняти. Військовий вважає, що навіть не потрібно переконувати людей не їхати за кордон. 

“Ми почистимо свій генофонд, нам навіть буде краще. Люди, які нас зрадили, вони виїдуть до РФ. Люди, які хочуть кращого життя, поїдуть за кордон (на Захід), і ми лишимось тут українцями – людьми, які будуть надалі будувати цю країну”, – наголосив Арн. 

Арн, який є корінним жителем Маріуполя, напочатку війні потрапив до російського полону. Після обміну та повернення в Україну він зізнався, що був здивований, наскільки їх підтримували українці, бо полонені були ізольовані й не знали про це. 

Нагадаємо, c дистанція між українцями, які мешкають на території України та українцями, які виїхали за кордон невелика. Про це стало відомо за результатами дослідження, яку провели восени ГМ “ОПОРА” та Київська школа економіки. Результати досліджень вказують, що громадяни України ставляться одне до одного нейтрально. Однак водночас обидві групи українців вважають, що представники протилежної компанії схильні їх засуджувати. Здебільшого саме громадянам України за кордоном ця думка більш притаманна, ніж тим, хто залишився в країні. Жорстокість груп одна до одної також незначна.

Українські біженці та проблема повернення

 

Згідно з опитуванням Центру міжнародних інституційних порівнянь та міграційних досліджень Інституту Ifo в Мюнхені, майже чверть українських біженців у Європі не планують повертатися додому. Водночас президент України Володимир Зеленський не раз заявляв, що хоче, щоб біженці повернулися, щоб підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії. Глава держави пояснює, що Україна має повернути 7,5 млн біженців з-за кордону (тобто майже усіх, хто виїхав) щоб “годувати” 10,5 млн пенсіонерів.

У випадку завершення війни у 2025 році близько 2-2,5 мільйона українців можуть повернутися на батьківщину з Європейських країн. Це випливає з даних, які навів демограф і заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун. На його думку, потрібно боротися саме за ту частку українців, які ще не визначились з вибором: залишатись їм в ЄС чи повертатись на Батьківщину.

Нещодавно Інформатор повідомляв за яких умов українські біженці готові повернутися на Батьківщину. Найголовнішим критерієм для українців за кордоном є безпека. Також важливими є вступ до НАТО і ЄС та високі зарплати. Серед вимог є й подолання корупції в державі та реформи, зокрема, у сфері охорони здоров’я та освіти. Причому повернутися буде складніше тим українцям, які мають дітей.

 

Джерело