Щорічний радіодиктант національної єдності зможуть написати й українці, які перебувають за кордоном. До ініціативи долучитися можна буде онлайн 25 жовтня з будь-якої точки світу за київським часом – об 11:00. А от можливість написати диктант офлайн є в українських біженців, які живуть у Варшаві та Берліні.
У Польщі Варшавська Українська Школа закликає усіх охочих разом писати радіодиктант у школі у Варшаві за адресою вулиця Grójecka, 128A. За варшавським часом радіодиктант розпочнеться о 10:00.
У Берліні (Німеччина) хаб для правозахисників та активістів громадянського суспільства з України UA Nest також запрошує разом писати радіодиктант за адресою Levetzowstraße 13, 10555. Для участі потрібно зареєструватися. Радіодиктант розпочнеться о 10:00 за місцевим часом.
“Долучайтеся, щоб показати, що українська мова є живою і важливою для нас усіх, де б ми не були! Пишемо разом, підтримуємо нашу мову, зберігаємо свою ідентичність”, – заявили в UA Nest.
Радіодиктант-2024: що треба знати
У п’ятницю, 25 жовтня о 11:00, в Україні відбудеться традиційний радіодиктант. Його транслюватимуть на всіх платформах Суспільного – телебаченні, радіо, на сайті Суспільне Культура, на YouTube-каналі Українського Радіо та на Facebook-сторінках Суспільного.
Цього року авторкою Радіодиктанту національної єдності стала Оксана Забужко – українська письменниця та есеїстка. Її текст буде читати письменник, музикант, екоактивіст і військовий Павло Вишебаба. Він є автором книги віршів “Тільки не пиши мені про війну”, виданої у 2022 році.
Написані диктанти українців прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно буде надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Для цього потрібно сфотографувати або відсканувати написаний текст у форматах jpg, png, jpeg, tiff, pdf.
Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи приймати перестануть. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія. Результати оголосять після того, як всі листи перевірить комісія.