У Румунії викрили масштабну мережу шахраїв, що займалися виготовленням підроблених документів та продавали їх громадянам України, Молдови та Росії. Слідство вважає, що зловмисники діяли у співпраці з посадовцями двох мерій на сході країни – у повіті Ботошані неподалік кордонів з Україною і Молдовою. Про це 20 листопада пише Digi24.
Чиновників двох мерій Ботошані звинувачують у тому, що вони шукали будинки, власники яких померли, або знаходилися за межами країни, і за допомогою держслужбовців виготовляли документи, що засвідчують особу іноземців. Згідно з документами, у селі на кордоні повітів Ботошані та Сучави проживало щонайменше 10 тисяч громадян інших національностей.
Генеральна прокуратура провела 20 листопада 90 обшуків у справі, в якій державні службовці повіту Ботошані підозрюються в отриманні хабарів за видачу підроблених документів, що засвідчують особу громадян Республіки Молдова, України та Росії. Документи засвідчують місце проживання цих осіб за різними адресами, без відома власників шляхом складання неправдивих заяв. У деяких документах також було змінено імена, дати народження та інші дані людей, які заплатили. Тільки в одній комуні Ботошані було виготовлено 10 тисяч таких документів. За оформлення документів вони одержали від 350 до 400 євро.
Розслідування спрямоване на знищення мережі, яка через державних службовців двох служб обліку населення і двох примірій отримувала румунські документи, що не відповідають дійсності, для людей, які народилися в Республіці Молдова, Україні та Російської Федерації. належать до місця проживання особи, яка є фіктивною, оскільки бенефіціар не проживав і ніколи не проживатиме за цією адресою, а також до інших ідентифікаційних ознак особи, а саме імені, прізвища, дати народження, місця народження, всім з метою отримання бенефіціаром документа, що засвідчує особу, румунського громадянства та, залежно від обставин , місця проживання чи проживання у Румунії.
У ході розслідування з’ясувалося, що посадові особи згаданої ратуші комуни, а також ратуші міста того ж повіту видавали фальшиві довідки про сільськогосподарське призначення будівлям, не призначеним для проживання, та присвоювали їм кадастрові номери прибудов для того, щоб громадян України можна було там зареєструвати за певну суму грошей.
Прокуратура встановила, що гроші були поділені наступним чином:
- 100-150 євро/осіб бажаючим взяти фіктивно громадян, що народилися в Республіці Молдова, Україні і навіть у Російській Федерації, у власні будівлі, в переважній більшості без чинного права на житло, знаючи, що вони ніколи не житимуть за цією адресою;
- від 50 до 100 євро/осіб державним службовцям Служби реєстрації населення за неналежне виконання своїх обов’язків у зв’язку з отриманням, внесенням без права до РНЄП не відповідних дійсності даних, що належать до даних особи місце проживання, знаючи, що вона фіктивна, але й інших особистих ідентифікаційних даних, а також екстрену видачу посвідчень особи не відповідних дійсності; бували ситуації, коли протягом двох днів клієнт отримав і посвідчення особи, і паспорт;
- 50 євро було роздано іншим посадовим особам двох муніципалітетів за видачу документів, необхідних для видачі документів, що засвідчують особу, а саме квитанцій, довідок про податкову роль, виготовлення копій документів цивільного стану, а також плату за видачу документів цивільного стану.
На OLX пропонують супровід в отриманні громадянства іншої країни. Автори оголошень акцентують увагу на легальності таких послуг і вказують умови співпраці. Інформатор дізнався, які є способи і ресурси для отримання іноземного громадянства.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.