Українці за кордоном можуть отримати допомогу по безробіттю: що потрібно знати

Громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть претендувати на отримання допомоги по безробіттю. Це можливо у тому разі, якщо країна їхнього проживання має з Україною угоду про взаємне визнання страхового стажу. Про це повідомила Державна служба зайнятості.

За даними відомства, найбільше запитів на підтвердження страхового стажу надходить від українців, які перебувають у Польщі, Естонії, Латвії та Болгарії. Відповідно до міжнародних угод та норм українського законодавства, періоди роботи в цих країнах можуть бути зараховані до страхового стажу для визначення розміру виплат по безробіттю. Про це пише судово-юридична газета. 

Щоб підтвердити страховий стаж та отримати допомогу, необхідно подати запит до Державного центру зайнятості. До нього слід додати копії таких документів:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків в Україні;
  • відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб або нотаріально завірену трудову книжку;
  • документи, що підтверджують зміну прізвища чи імені (за потреби).

Якщо заявник вів підприємницьку діяльність як ФОП або перебував у декретній відпустці, додатково можна подати “Індивідуальні відомості про застраховану особу” (форма ОК-7). Цей документ безкоштовно надається Пенсійним фондом на відповідний запит.

Яким є розмір допомоги по безробіттю

Розмір допомоги по безробіттю для людей, з урахуванням страхового стажу, формується із двох складових: їх середньої заробітної плати та страхового стажу. Проте, граничний максимальний розмір виплат, на час дії воєнного стану, не перевищує 8000 грн у місяць.

У період дії воєнного стану термін виплат допомоги по безробіттю не перевищує 90 календарних днів. Проте це не стосується осіб передпенсійного віку, для яких цей час довший – до 360 днів.

Ці запити найпопулярніші, але спеціалісти “гарячої лінії” надають роз’яснення щодо всіх сфер роботи Державного центру зайнятості. У разі виникнення додаткових питань, всю інформацію оперативно можна отримати за телефоном 0 800 600 288 у робочий час. 

Джерело