Опитування, проведене Інститутом міських і регіональних досліджень (NIBR) на замовлення організації Imdi, показує, що українські біженці не хочуть лишати Норвегію та повертатися додому навіть у випадку завершення війни. Була також виявлена тенденція: з України до Норвегії приїжджає набагато більше хлопчиків-підлітків, ніж раніше. Лише 10% з них кажуть, що хочуть повернутися в Україну.
За словами дослідниці Вільде Хернес Vilde Hernes, яку цитує видання VG, з’явилося дві нові тенденції серед українців. Одна з них полягає в тому, що ті, хто вже тривалий час перебуває в Норвегії, з більшою ймовірністю хочуть залишитися. Інша полягає в тому, що ті, хто приїхав нещодавно, з більшою ймовірністю з самого початку заявляють, що хочуть залишитися в Норвегії.
Дослідниця також побачить цікаву нову тенденцію: значне зростання чисельності 16-17-річних хлопців-підлітків, які зараз приїжджають до Норвегії.
“Є припущення, що вони, можливо, хочуть виїхати з України, поки це ще законно, до того, як їх змусять брати участь у війні”, – каже Хернес.
В опитуванні, опублікованому в січні минулого року, кожен третій українець, який приїхав до Норвегії за останні два роки, заявляв , що хоче залишитися. Більше половини не були впевнені, чи хочуть вони повернутися, коли війна закінчиться. У 2023 році, через рік після повномасштабного вторгнення Росії, кожен п’ятий українець заявив, що хоче залишитися в Норвегії після закінчення війни.
Норвегія почала відмовляти українцям у захисті
Норвегія, де вже проживає понад 80 тисяч українців, почала відмовляти у притулку біженцям із умовно безпечних регіонів. До таких віднесли Львівську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Івано-Франківську та Закарпатську області. Також країна не приймає тих, хто на початку повномасштабного вторгнення перебував не в Україні. Таке рішення пояснюють тим, що біженці створюють навантаження на житлове господарство, охорону здоров’я та школи в деяких містах Норвегії.