Забирали документи, зарплату і били: у Польщі викрили злочинне угрупування, яке експлуатувало українців та інших іноземців

Правоохоронці Польщі затримали групу з трьох осіб, які незаконно утримували мігрантів і примушували їх до безкоштовної праці. Серед постраждалих було двоє українців та поляки, також четверо громадян Молдови. Лідер угрупування, 47-річний молдованин, знаходив людей зі скрутним становищем та обіцяв їм допомогти із працевлаштуванням. Після прибуття на місце призначення він відбирав усі документи постраждалих, аргументуючи процесом легалізації перебування іноземців у Польщі. Трьох затриманих громадян Молдови звинувачують у торгівлі людьми.

За інформацією речника окружної прокуратури Познані Лукаша Вавжиняка, працівників відправляли на різні сільськогосподарські роботи 5-6 днів на тиждень, умови праці та проживання були жахливими. Лідер угрупування пояснив, що не віддавав гроші за роботу, бо “потрібно було оплачувати житло та харчування”. Людей, які намагались відстояти свої права – залякували та били, повідомляє інформагентство InPoland. 

За інформацією правоохоронних органів, 47-річного громадянина Молдови звинувачують у торгівлі людьми та привласненні чужих документів. Також було затримано його 56-річну дружину та ще одну 42-річну жінку. Останнім двом інкримінували про сприяння у торгівлі людьми. Також відомо, що особи свою провину не визнали. Саме затримання відбулось 22 жовтня, хоча в прокуратурі Познані зазначають, що перші повідомлення про можливість використання іноземців для тяжких робіт в районі Вжешня (Великопольське воєводство) були ще в середині серпня 2024 року. 

“За інформацією прокуратури, окрім затриманих, у будинку, куди увійшли поліцейські, перебувала також люди, яких використовували для примусових робіт”, – повідомляє InPoland.

Речник окружної прокуратури Вавжиняк повідомив, що чотири особи отримали статус “постраждалих від торгівлі людьми” та їм надано допомогу в Національному інтервенційно-консультаційному центрі. А підозрюваним загрожує до 20 років позбавлення волі.

Українці за кордоном

Польща погіршила умови для біженців з України. Варшава намагається зберегти українських працевлаштованих переселенців. Зокрема, соцдопомогу від держави будуть отримувати тільки громадяни України, діти яких вчаться в польських школах. Цим рішенням Польща намагається адаптувати українців до життя у своїй країні.

Також нещодавно міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі у Берліні з канцлером Олафом Шольцом запропонував Німеччині перестати виплачувати до 1200 євро (майже 53,3 тис. гривень) фінансової допомоги українським біженцям. Натомість він наголосив, що цю соціальну допомогу краще надавати Україні напряму. 

Тим часом у Німеччині українських біженців закликають активно шукати роботу. Завдяки урядовій програмі Job-Turbo, яку започаткувало Міністерство праці та соціальних справ, кількість працевлаштованих українців уже досягла 200 тисяч осіб. 

Джерело