Голова Військового комітету НАТО Роберт Пітер Бауер прокоментував різницю між війною в Афганістані та конфліктом в Україні. Він також висловився щодо заяв республіканця Дональда Трампа про завершення війни. За словами адмірала, якби не фактор ядерної зброї у Росії, сили НАТО могли б вже брати участь у військових діях в Україні.
Про це адмірал Бауер розповів на прес-конференції Міжнародного інституту стратегічних досліджень. Зокрема, він зазначив, що Талібан, на відміну від Москви, не мав ядерного арсеналу, що знижувало ризики для Альянсу. Рішення про пряму військову участь НАТО залишається, на його думку, політичним питанням.
“Без ядерної загрози ми б уже були в Україні й вивели б звідти російські війська, але ситуація з Москвою суттєво відрізняється від Афганістану”, – пояснив Бауер.
Він підкреслив, що Україна має стратегічне значення для глобального порядку і розташована в центрі Європи, що також робить її відмінною від Афганістану. Коментуючи позицію Трампа щодо швидкого завершення війни, Бауер заявив, що її варто розцінювати як метафору, і підкреслив, що Вашингтон навряд чи дозволить Путіну “вийти з конфлікту переможцем”. Адмірал також згадав роль Північної Кореї, яка отримує підтримку від Росії і бере участь у конфлікті, наголосивши на зростанні ядерної та ракетної загрози.
Чи буде Захід тиснути на Україну задля миру з РФ
Колишній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що для правителя РФ Путіна ця війна є центральною подією всього життя, а обидві сторони вже занадто багато вклали, щоб іти на компроміси. При цьому аналітики CDS прогнозують, що до кінця року лінія фронту в Україні може зрушити на 30-35 км, і українські військові очікують подальшого прискорення російських атак.
Західні журналісти вже зараз зазначають, що мир, скоріше всього, будуть намагатися укласти на умовах, які невигідні Києву. І ось тут Трампу не варто плекати надії, що він здатний змусити Україну піти на переговори з РФ.
В ЦПД попереджають, що найближчими місяцями світові медіа можуть заполонити чутки про ймовірні домовленості щодо завершення війни в Україні. Тут пояснюють, що частина з них – маніпуляції російської пропаганди.