У ході нічної української атаки 9 листопада на Алексінський хімкомбінат у Тульській області, яку здійснили СБУ та ССО, було використано щонайменше 13 безпілотників. Зараз на заводі горить цех із виробництва пороху, видно дим оранжевого кольору. О 13:10 на заводі пролунав ще один вибух – спалахнули хімічні речовини, зазначають джерела NV та Liga.net в українських спецслужбах.
Через атаку з підприємства евакуювали персонал, роботу заводу, який обслуговує російську “оборонку”, поки що зупинили. СБУ також підтверджує влучення по Алексінської ТЕЦ, яка забезпечує цей та інші оборонні заводи Тульської області електроенергією. Пошкоджено лінію електропередачі напругою 110 кВ.
Внаслідок викиду кислот вдень 9 листопада на заводі горіла ключова мета – цех із виробництва пороху. Через це над підприємством здійнявся дим оранжевого кольору, це зняли очевидці. О 13:10 на заводі пролунав ще один вибух – спалахнули хімічні речовини внаслідок попередніх влучень.
Нагадаємо, місто Алексін розміщено від кордону України на відстані понад 300 кілометрів. У ніч на 9 листопада пресслужба міністерства з регіональної безпеки РФ повідомляла про повітряну тривогу, вона діяла понад 4,5 години, у місті було чутно вибухи. Але, за словами голови регіону Дмитра Міляєва, пошкоджено нібито лише скління приватного будинку.
Що відомо про хімкомбінат під Тулою
Алексінський комбінат входить до корпорації “Ростех” і виробляє боєприпаси, порох та матеріали для російського ВПК. За даними з відкритих джерел, підприємство є багатопрофільним хімічним виробництвом, що спеціалізується на випуску полімерних і композиційних матеріалів та інших виробів цивільного призначення.
Також підприємство виконує роботи в галузі капітального будівництва, ліквідації небезпечних об’єктів, рекультивації територій, надає послуги в галузі інжинірингу. Площа підприємства сягає 402 га.
Крім того, 20 липня 2023 року, на тлі вторгнення Росії в Україну, Алексінський хімічний комбінат потрапив до списку санкцій США, оскільки комбінат виробляє боєприпаси, “а також полімери, лакофарбові матеріали та композиційні матеріали для військово-промислового комплексу Росії”. А 23 лютого 2024 року комбінат внесено до списку санкцій країн Євросоюзу, оскільки він “постачає продукцію на підприємства, що належать державі, з виробництва пороху, патронів і боєприпасів для Збройних сил РФ”.
Атаки дронів на РФ
Українські дрони стали справжнім “головним болем” для РФ. Практично щоночі через атаку безпілотників у російських регіонах щось палає. Приміром, зранку 6 листопада Головне управління розвідки Міністерства оборони України здійснило атаку на російську флотилію в Каспійському морі, пошкодивши щонайменше два об’єкти в Каспійську (Дагестан): ракетні кораблі “Татарстан” і “Дагестан”. Тієї ж ночі дрони досягли російського Саратова, де атакували місцевий нафтопереробний завод.
7 листопада Воронезьку область Росії атакували безпілотники. В регіоні працювала ППО та лунали вибухи, після яких сталася пожежа.
А 5 листопада дрони атакували російський Бєлгород. Один з безпілотників влучив у багатоквартирний будинок у мікрорайоні під назвою “Нове життя”, загорілися квартири. Постраждав один росіянин.
1 листопада безпілотники атакували нафтобазу у місті Світлоград, що у Ставропольському краї Росії. Росіяни повідомляли, що дрон впав на нафтовий термінал.