Чи намагатиметься Трамп тиснути на Україну заради миру з РФ: ЗМІ зробили прогноз

Обрання Дональда Трампа змінить політику Сполучених Штатів. Найбільші зміни, безперечно, торкнуться України. Підтримка республіканців щодо надання допомоги Україні впала до низького рівня і Трамп, скоріше все, спробує виконати обіцянку домагатися швидкого миру між Україною та РФ.

Про це пише видання Foreign Policy. Журналісти зазначають, що мир, скоріше всього, будуть намагатися укласти на умовах, які невигідні Києву. І ось тут Трампу не варто плекати надії, що він здатний змусити Україну піти на переговори з РФ.

“Проблема в тому, що мир, найімовірніше, буде досягнуто на умовах, які не вигідні Києву. Військові втрати України почали зростати, а практичні бар’єри для подальшої підтримки України – скорочення західних запасів, значна чисельність особового складу України та проблеми з корупцією – зросли. У Трампа є народний мандат на пошук врегулювання, хоча європейці можуть заперечувати”, – пише видання.

Журналісти припустили, що територіальне питання спробують вирішити відповідно до улюблених путінських “реалій на землі”. Для України це буде гірше, ніж могло бути рік тому. Втім, утримання Курської області дає Києву перевагу – якщо ЗСУ зможуть її втримати.

“Київ наполягає на тому, що будь-яка мирна угода має включати гарантію безпеки, в ідеалі через НАТО, але Росія навряд чи потерпить це. Мінімально прийнятна угода для Києва може виглядати скоріше як український суверенітет, можливість озброїтися за допомогою Заходу і економічна інтеграція в Європу”, – сказано у матеріалі.

Також видання підкреслює: так, Трамп добре підготовлений до тиску на Київ. Але ані він, ані його радники не повинні плекати ілюзії, що Вашингтон зможе змусити Київ сісти за стіл переговорів на невигідних умовах.

“Можливо, що будь-яка угода, про яку вестимуться переговори, особливо якщо її буде укладено через голови українців, буде політично неприйнятною для уряду Зеленського. Київ може вирішити продовжити боротьбу і замість цього шукати підтримки Європи. Для адміністрації Трампа вибір полягатиме в тому, чи продовжувати підтримувати Україну, чи відступити та перекласти проблему на європейських союзників Вашингтона”, – резюмували автори матеріалу.

Трамп та війна в Україні

Дональд Трамп неодноразово обіцяв завершити війну в Україні за 24 години. Ці заяви у вересні прокоментував президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The New Yorker. Український лідер припустив, що кандидат у президенти США Дональд Трамп насправді не знає, як зупинити війну. 

Загалом Дональд Трамп ставить під сумнів необхідність допомоги Україні та каже, що основну частину тягаря має нести Європа. Наприклад, у квітні він казав, що Європа повинна збільшити розмір допомоги Україні до американського. А в березні Трамп казав, що не виводитиме США з НАТО, якщо Європа заплатить “свою справедливу частку” витрат на оборону. За його словами, якби не Сполучені Штати, то НАТО нібито не існувало б.

Наприкінці жовтня Дональд Трамп і його кандидат на пост віцепрезидента Джей Ді Венс оприлюднили свій план щодо завершення війни в Україні. Як  повідомляє Financial Times, вони пропонують заморозити конфлікт, а в цей час триватимуть переговори. При цьому в Трампа визнають, що “остаточної угоди, ймовірно, не буде доти, доки Путін не піде”. Крім того, Україну схилятимуть до відмови від членства в НАТО та переосмислення мінських угод минулих років. В The Economist наголошували, що Трамп не схильний підтримувати членство України у НАТО. Він буде наполягати, щоб наша країна отримала нейтральний статус. 

Журналісти авторитетного видання The Wall Street Journal 7 листопада випустили у світ матеріал, де нібито радники Трампа обговорювали потенційні сценарії його дій щодо припинення війни в Україні. Посилаючись на неназвані та анонімні джерела знову розігрувався сценарій, при якому Трамп зателефонує Зеленському у Путіну і наступить мир. Щоправда, без уточнень та конкретики про те, як це може статися. У WSJ повідомили, що варіантом може стати повна відмова Києва від намірів вступити до НАТО аж на довгих 20 років, а також абсолютне “заморожування” війни. 

Джерело