Добровольці у ППО Києва: збивають Шахеди з 80-річних кулеметів та отримали 550 доларів премії

Американське видання The Washington Post розповіло про добровільні дружини, що захищають небо над Києвом від дронових атак. Так, за даними журналістів, на заваді Шахедам стоять неоплачувані добровольці, що працюють за допомогою автоматичної зброї “доби Другої світової війни”. Більш сучасного обладнання, як-от тепловізорів, планшетів та лазерних указок, не вистачає, а одного разу виплатили й премію – в обсязі 550 доларів.

The Washington Post стверджує у публікації, що декілька американських систем Patriot, що були передані Україні, захищають небо від набагато більш небезпечних ракет. А от іранські Шахеди достатньо маленькі та повільні – збити їх можна за допомогою звичайної автоматичної зброї. Цю роботу й виконують цивільні волонтери, що працюють у 12-годинні зміни (на тиждень) на мобільних та статичних оборонних позиціях навколо Києва. Багато з цих волонтерів, пише видання, має регулярну денну роботу – а збивати дрони виїздять вночі.

З одним із таких підрозділів, “Мрією”, журналісти The Washington Post виїхали на нічну зміну 1 грудня. Тієї ночі РФ запустила 110 атакувальних дронів, включаючи Шахеди, по Києву – а оборонці збили 52 з них. Ще 50 були втрачені локаційно. Оборонці пильнують небо з висотної будівлі, що на окраїнах Києва, вони вдягнуті в уніформу “з 1930-х до пізніх 1960-х”, п’ють багато кави та збивають Шахеди з кулеметів “Максим” кулями 7.62 мм, що лишилися з часів Другої світової війни, розповідають журналісти.

Керує підрозділом екснардеп від “Батьківщини”, суддя Конституційного суду у відставці Сергій Сас. Фото The Washington Post

Цікаво, що керує добровольцями Сергій Сас, колишній народний депутат від “Батьківщини” та екссуддя Конституційного суду (2014-2022). Він розповів, що військові забезпечили його підрозділ лише кулеметом “Максим” 1944 року та кулями до нього, а все інше – одяг, шоломи, рукавиці та продовольство – його бійці купують самостійно. А у 2022-2023 роках, каже Сас, Київ нагородив його підрозділ премією у розмірі приблизно 550 доларів – за обидва роки.

“Ми б хотіли бачити значно більшу підтримку, не стільки у грошовому вираженні, скільки у технічній допомозі. Я вірю, що це лежить в межах можливостей міського керівництва Києва”, – додає Сергій Сас.

Серед найперших потреб, кажуть добровольці, – тепловізори, планшети, проєктори та лазерні указки. Роман Ткачук, директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА, відповів виданню: 2024 року для захисників неба також заплановані фінансові премії. А от технічна допомога для таких підрозділів може бути надана через командування ТрО.

Як і чому Шахеди опиняються над Києвом, та чому всередині помешкань слід завжди зачиняти міжкімнатні двері

Нагадаємо, Інформатор нещодавно розповідав про те, як і чому Шахеди опиняються над Києвом. Їх почали запускати на різній висоті, великими зграями та трьома хвилями – через це ППО стає все складніше збивати ворожі дрони.

Також ми писали про нове правило – “закривати міжкімнатні двері”, що додалося до стандартного, про дві стіни. Річ у тім, що по Києву почали застосовувати Шахеди із термобаричними зарядами. Небезпека нової зброї ворога полягає як у самій особливості її підриву, так і в наявності поряд з вибуховими рідинами контейнера з 9-мм вражаючими елементами.

Джерело