Російські окупанти з початку доби 3 листопада 110 разів атакували позиції Сил оборони України. Найбільш активні росіяни на Курахівському, Покровському та Куп’янському напрямках. Крім того, армія РФ не забиває інтенсивно бомбардувати свою власну Курську область, зазначає Генштаб ЗСУ у зведенні станом на 16:00 3 листопада 2024 року.
За даними Генштабу, продовжують потерпати від російських артилерійських обстрілів прикордонні райони Сумщини та Чернігівщини. Тут постраждали населені пункти Хрінівка, Грабовське, Волфине, Володимирівка, Журавка, Мхи, Ободи, Лугівка, Залізний Міст, Павлівка, Хотіївка та Чуйківка.
“Під удари ворожої авіації потрапили Братениця, Журавка, Новеньке та Басівка.Також противник завдав 17 ударів по власній території, по Курщині на даний час прилетіло вже 25 КАБів”, – йдеться у повідомленні.
Найгарячіше сьогодні на Курахівському напрямку, де на 16:00 нарахували 54 бойових зіткнень, загарбники найактивніше намагаються просунутися в районах Вовченки, Гострого та Антонівки. Вісім боїв досі тривають.
На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили вже 19 атак позицій захисників ЗСУ в районах Миролюбівки, Лисівки, Променю, Сухого Яру, Новогродівки та Вишневого. Сили оборони відбили атаки противника. Основні зусилля окупанти зосередили біля Променю та Вишневого.
“11 разів ворог атакував позиції ЗСУ на Куп’янському напрямку. Тут українські захисники відбивали ворожі штурми поблизу Голубівки, Синьківки, Степової Новоселівки, Колісниківки, Берестового, Загризового, Кругляківки, Вишневого та Першотравневого”, – поінформував Генштаб ЗСУ.
На Харківському напрямку російські терористи поблизу Вовчанська двічі намагались проводити наступальні дії, отримали відсіч. На Лиманському напрямку ворожі підрозділи не припиняють атакувати в районах населених пунктів Греківка, Терни та Діброва. З початку доби на цьому напрямку ЗСУ вже відбили сім з дев’яти ворожих атак. Бої тривають. По району Серебрянського лісу росіяни завдали авіаційних ударів.
На Торецькому напрямку відбулося чотири ворожі атаки. Ворог атакував біля населених пунктів Торецьк та Щербинівка. Дві атаки зупинено. Авіація агресора била по районах населених пунктів Дружба, Торецьк та Петрівка. На Времівському напрямку загарбники дев’ять разів йшли в наступ на позиції ЗСУ поблизу Трудового та Максимівки, два боєзіткнення тривають. Ворог завдав авіаційних ударів по районах Юрківки, Новоданилівки та Малої Токмачки на Оріхівському напрямку, скинувши вісім керованих авіаційних бомб.
Російський наступ – 2024 Україна зупинити не в змозі
На думку головкома ЗСУ Олександра Сирського, зараз ЗСУ намагаються стримувати один з найпотужніших наступів Росії від початку вторгнення. Наразі більшість військових експертів вже не приховують, що фронт тріщить і провалюється. І найбільш загрозливою зараз виглядає ситуація саме на Покровсько-Курахівському напрямку.
Так, спецпризначенець, офіцер ЗСУ, народний депутат VIII скликання Ігор Лапін наголошує, що втрата Гірника забезпечила окупантам панорамний контроль над підступами до Курахового, адже саме через такі стратегічні висоти росіяни забезпечують собі поступовий контроль над цією частиною Донбасу. Окупанти завершили створення напівкотла навколо Курахового. Про це 2 листопада повідомляли Bild та DeepState.
Ситуація на Донеччині критична
Після захоплення Селидового ворог зосередив свої сили на наступі на Курахове. Він вже майже зрівняв лінію фронту, закривши “мішок”, що утворився. Аналітики та військові експерти б’ють на сполох, адже ситуація поблизу міста критична. Вони зазначають, що російська армія активно штурмує східну частину Курахового через Максимільянівку, забігаючи на східні околиці міста. Також не припиняються спроби прорватися в районі Острівського та взяти під контроль північну частину міста.
Відомо, що ворог спрямував на цей напрямок великі сили та вдається до “м’ясних штурмів”. Після прориву оборони в районі Золотої Ниви та Вугледару, противник активно продовжує свій рух через Шахтарське, Новоукраїнку і Богоявленку. За прогнозом Newsweek, Україна може втратити Курахове вже до кінця року. Видання зафіксувало, що окупанти наступають на цій ділянці фронту шириною до 65 км.
Деякі експерти вважають, що ЗСУ можуть бути змушені залишити Курахове без бою через загрозу оточення. Військовий експерт Костянтин Машовець заявляв, що битва за Курахове може і не відбутися, після чого ЗСУ, ймовірно, будуть змушені відступити до північного берега Курахівського водосховища.
Ситуація в Торецьку
Під контролем ЗСУ на середину жовтня перебувало менше половини Торецька (орієнтовно в районі 40-50%), іншу частину міста контролює армія РФ. Окупанти зокрема змогли зайти на східні околиці Торецька.
Очільник Торецької МВА Василь Чинчик повідомляв, що ворог намагається і докладає всіх зусиль, щоб в найкоротші терміни повністю захопити місто. Водночас 18 жовтня проєкт DeepState інформував, що ЗСУ відновили низку позицій у місті. Загалом сили оборони України на кінець жовтня 2024 року стабілізували ситуацію у Торецьку.
У місті досі залишаються цивільні особи. Їхня кількість сягає приблизно 1150 осіб. Всіх охочих продовжують евакуювати, утім без використання великих автобусів, як це було раніше. Попри те, що у місті діє запис на евакуацію, всіх, хто висловив бажання переїхати у безпечніші місця, забирають і вивозять.