Кабінет Міністрів України у п’ятницю, 20 грудня, схвалив два законопроєкти щодо вдосконалення правового регулювання обов’язкової евакуації населення. Їх було розроблено МВС з урахуванням всіх моментів цього питання. Особливий акцент зробили на дітях.
Про це повідомила пресслужба МВС України. Зазначається, що у разі підтримання законопроєктів оголошувати обов’язкову евакуацію населення з територій бойових дій зможуть військові адміністрації. Вона може бути загальною, або стосуватись окремих категорій населення.
“Військові адміністрації можуть оголошувати обов’язкову евакуацію із територій бойових дій за пропозицією військового командування. Обовʼязкова евакуація може бути загальною або стосуватися лише окремих категорій населення: дітей, людей похилого віку чи осіб з інвалідністю”, – йдеться у повідомленні.
Що стосується неповнолітніх, то їх обов’язкова евакуація згідно нових правил буде здійснюватись разом з одним з батьків, або особою, що їх замінює. Евакуація дітей проводитиметься органами опіки та піклування, з залученням Національної поліції. Якщо батьки відмовляться від евакуації, вона здійснюватиметься представниками поліції із передачею дітей органам опіки та піклування.
“Рішення про обовʼязкову евакуацію дітей у примусовий спосіб ухвалює обласна військова адміністрація за пропозицією військового командування та за погодженням із Координаційним штабом з проведення евакуаційних заходів”, – наголосили у відомстві.
Також у МВС додали, що документ пропонує встановити адмін відповідальність за порушення вимог воєнного стану. Зокрема буде додана стаття, яка передбачатиме відповідальність за порушення правил в’їзду та перебування у населених пунктах, де триває обов’язкова евакуація, без відповідних перепусток або посвідчень.
Евакуація населення з небезпечних регіонів
Наприкінці вересня на Харківщині оголосили про примусову евакуацію дітей разом з їхніми родинами з низки населених пунктів. Це сталося через погіршення безпекової ситуації. Рішення було одноголосно підтримано Координаційним штабом. Для евакуації в області розгорнуті збірні та приймальні пункти евакуації.
На Сумщині евакуацію з прикордонних з РФ населених пунктів почали ще навесні цього року через посилення обстрілів. Загалом станом на 1 вересня з області вже евакуювали близько 22 тисяч людей, 75% з них – діти. У вересні до списку населених пунктів, які підлягають евакуації включили Глухов, Свеси та Есмані. Там мешкало приблизно 40 тисяч осіб.
Інформатор писав про фінансову допомогу на пів року, яка гарантована людям, що евакуюються із небезпечних регіонів централізовано або ж виїхали самостійно. Наразі виплата ВПО становить 2 тисячі гривень на людину та 3 тисячі гривень на дитину, людину похилого віку чи особу з інвалідністю.