Катастрофа Іл-76: експертиза підтвердила ДНК-збіг переданих РФ тіл полонених, але є питання

Результати ДНК-експертизи підтвердили збіг останків, які РФ передала Україні після катастрофи Іл-76 під Бєлгородом у січні 2024 року. Знайдено співпадіння майже 50 українських військовополонених із родичами. Водночас Київ не має доказів, що ці люди справді перебували на борту збитого Іл-76.

Керівник Секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко в інтерв’ю “Укрінформу” розповів, що у грудні Україна отримала 62 тіла від Росії. Вони нібито належали полоненим, загиблим у катастрофі військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області.

За словами Охріменка, СБУ розслідує цю справу, а ДНК-експертиза підтвердила збіг більшості останків із родичами українських військових. Водночас немає достовірних доказів, що ці тіла справді перебували на борту літака:

“Ми отримали від росіян останки, які вони назвали тілами загиблих у катастрофі, однак підтверджень цьому у нас немає. Процес ідентифікації триває”, – сказав Охріменко.

Що відомо про катастрофу Іл-76

24 січня 2024 року в Бєлгородській області РФ розбився військово-транспортний літак Іл-76. Генштаб ЗСУ повідомляв, що він перевозив ракети для ЗРК С-300.

Одразу після падіння російські ЗМІ почали поширювати заяви голови комітету Держдуми РФ Андрія Картаполова, що на борту перебували десятки українських військовополонених, яких начебто везли на обмін. Також російські пропагандисти стверджували, що літак збили ракетою Patriot. На місці падіння російська сторона нібито знайшла елементи американських ракет, стверджував Слідчий комітет РФ.

Однак українська розвідка та омбудсмен Дмитро Лубінець не знайшли жодних доказів, що в літаку могли бути полонені. Голова ГУР Кирило Буданов також зазначав, що ситуація незрозуміла, оскільки Росія не надає жодних підтверджень щодо загиблих.

Україна закликала провести міжнародне розслідування, але Москва відмовилася надати докази Раді Безпеки ООН та заблокувала ініціативу незалежного розслідування. Експертиза тіл триває, а сам факт авіакатастрофи лишається під питанням. Київ наполягає на незалежній перевірці обставин трагедії, адже Москва має мотивацію маніпулювати доказами.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело