Командувач Сухопутних військ повідомив про жорсткі заходи проти корупції в ТЦК та системі відстрочки від мобілізації

Командувач Сухопутних військ України Олександр Павлюк, який одним з перших розкрив плани Росії щодо захоплення Запорізької області в цьому році, виступив із заявою щодо боротьби з корупцією в територіальних центрах комплектування та надання відстрочок від мобілізації. За його словами, “нульова толерантність до корупції” є єдиним можливим підходом для викорінення зловживань у системі комплектування. Зокрема, Павлюк підкреслив, що за останні місяці Сухопутні війська активно співпрацюють з правоохоронними органами для викриття фактів про надання чи отримання неправомірної вигоди під час мобілізаційних процесів.

Він наголосив на тому, що командування нарощує зусилля для покарання усіх винних. У тому числі й задля очищення власних лав від порушників закону.

“Резонансні затримання порушників закону відбуваються за прямої ініціативи та всебічного сприяння Командування Сухопутних військ на всіх етапах”, – підкреслив Павлюк.

Нагадаємо, що 24 жовтня у Державному бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику Тернопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За даними слідства, військовослужбовець вимагав хабаря в чоловіка у вигляді талонів на одну тисячу літрів дизельного пального (еквівалентно 1,5 тис. доларів). За це начальник РТЦК обіцяв надати йому відстрочку від призову на військову службу.

Корупція в ТЦК

При цьому ДБР чи не кожного дня викривають чергову схему заробітку на мобілізації. Так, в одному з РТЦК та СП Одеси правоохоронці виявили, що співробітник ТЦК несанкціоновано корегував дані військовозобов’язаних в системі “Оберіг”. За це він брав від 4 до 7 тис. доларів США. Через внесення неправдивої інформації про непридатність осіб, чоловікам було дозволено виїжджати за кордон. У ДБР повідомили, що ця схема діяла з березня 2023 року.

Також на Волині працівниця ТЦК вимагала хабаря від компанії. Вона отримувала від держпідприємства гроші за бронювання працівників від мобілізації. Вказано, що підприємство намагалося забронювати трьох працівників. Жінка зв’язалась з організацією та повідомила, що знайшла помилки у документах на бронювання, а вартість виправлення становить 600 доларів США

Джерело