У разі, якщо Росія зруйнує споруди Кременчуцької гідроелектростанції, яка могла потрапити під удар 17 листопада, то вода затопить Кременчук менш ніж за годину. Руйнація ГЕС може призвести до техногенної аварії. Жителям міста та навколишніх громад дали поради, як діяти у такому разі.
Про це пише Суспільне. Зазначається, що до зони можливого катастрофічного затоплення територіально потрапляють центральна та правобережна частина Кременчука, село Мала Кохнівка у Кременчуцькій громаді, а також Потоки, Соснівка та Придніпрянське у Потоківській громаді.
У випадку руйнації дамби вода до Кременчука дістанеться за 30-45 хвилин. У Кременчуцькій міськраді рекомендують це час використати для евакуації та переміститися із зони затоплення у підвищені місця:
- на лівобережній частині – до нагірної частини Кременчука;
- на правобережній частині – на Деївську гору.
Для тих, хто не встигне евакуюватись, радять піднятися у будинках вище 2-го поверху та очікувати сходу води або прибуття рятувальників. Очікується, що орієнтовно наслідки техногенної аварії ліквідуватимуть від 7 до 10 днів.
Удар по Кременчуцькій ГЕС
17 листопада, під час масованого комбінованого обстрілу України могла бути пошкоджена Кременчуцька гідроелектростанція, яка розташована в Кіровоградській області України. Про це повідомили російські пропагандисти, які поширили кадри нібито з камер спостережень із моментом ракетного удару по ГЕС. В Україні офіційного цю інформацію не підтверджували.
Пропагандисти заявляють, що “достеменно відомо” про пошкодження дамби. На оприлюднених кадрах видно, що дорожнє полотно, яке пролягає через верхню частину дамби, частково зруйноване. Водночас жодних офіційних коментарів, зокрема й від компанії “Укргідроенерго”, яка керує об’єктом, наразі не надходило. Ситуацію не коментували й в Кіровоградській ОВА.
Кременчуцька ГЕС – другий за потужністю, після ДніпроГЕС, енергетичний гігант у Дніпровському каскаді. Вона розташована у місті Світловодськ, була введена в експлуатацію у 1959 році. Довжина греблі становить 10 500 метрів. До складу гідровузла Кременчуцької ГЕС входять: земляна та бетонна гребля, будівля електростанції відкритого типу з 12 гідроагрегатами, відкритий розподільчий пристрій 150 і 330 кВ. Призначенням гідроелектростанції є зняття “піків” в енергетичній системі України.
Нагадаємо, 11 листопада російські військові підірвали греблю Курахівського водосховища. Внаслідок руйнування гідротехнічної споруди, розташованої біля села Старі Терни Курахівської громади, вода з водосховища почала наповнювати річку Вовча, що спричинило підйом її рівня і затоплення навколишніх сіл.