Кремлівський пропагандист Пєсков збрехав про умови зустрічі Путіна з Трампом

Росія заявляє, що зустріч російського правителя Володимира Путіна та президента США Дональда Трампа, який 20 січня обійме посаду, може статися. У Кремлі кажуть, що Путін готовий до зустрічі без умов. Але додають, що Путін не хоче міняти жодну зі своїх кровожерливих заяв, через яку почав війну в Україні.

Як сказав речник Путіна Дмитро Пєсков, попередні умови для організації зустрічі з Трампом не потрібні. У Кремлі очікують, що організацію цієї зустрічі можна буде почати після інавгурації Трампа, оскільки наразі “немає конкретики”. Він додав, що Кремль буде зберігати свою позицію щодо України, яку вже не раз озвучував Путін.

“Путін без жодних умов готовий зустрітися з Трампом. Поки немає конкретики, вона з’явиться лише після його інавгурації”, – сказав Пєсков.

Ще 5 січня у Кремлі спростовували вірогідність зустрічі з Трампом. Казали, що не ведуть ніякої підготовки і не отримували пропозицій. Тепер змінили позицію.

Речник МЗС України Георгій Тихий на брифінгу сказав, що для України залишається головною зустріч президента Володимира Зеленського з Трампом після його інавгурації. За його словами, Україна прагне справедливого миру й бачить, що Трамп теж “налаштований рішуче на припинення війни”.

“Ми готуємося до контактів українсько-американських на найвищому і високому рівні одразу після інавгурації”, – сказав Тихий.

Яким Трамп бачить мир в Україні

Судячи з публічних заяв самого Трампа та представників його команди, а також джерел американських ЗМІ, обраний президент США буде намагатися досягти швидкого завершення війни. А щоб цей мир був справедливим для України, він має продовжити постачання зброї для Сил оборони. Трамп також планує вимагати від країн НАТО збільшення оборонних витрат з 2 до 5 відсотків.

Українська команда працює у Вашингтоні, доводячи оточенню Трампа, що для самих Штатів вигідніше продовжувати справу підтримки України, а будь-яка угода з Росією обійдеться вкрай дорого у широкій перспективі. Однією з вигідних складових називають залучення американських інвестицій у розробку українських корисних копалин.

Джерело