Київ у лідерах за штрафами для ухилянтів: назвали район з найактивнішим ТЦК столиці

Київ став лідером за кількістю штрафів, накладених співробітниками ТЦК на порушників у 2025 році. З 1 січня в столиці було відкрито вже 3835 проваджень за ухилення від мобілізації. Найактивніше на цій ділянці працює Подільський ТЦК, який самостійно “забрав” майже третину всіх справ у Києві.

Ці статистичні дані представила компанія Opendatabot, що забезпечує доступ до державних даних з основних публічних реєстрів. Виявилося, що саме Київ є провідником у питаннях притягнення ухилянтів до відповідальності, адже з 1 січня до кінця червня було відкрито 3835 справ. На другій та третій позиціях у “рейтингу” – Запорізька (2984 справ) та Харківська (2464) області.

У Києві штрафів і проваджень найбільше серед усіх регіонів країни. Дані Opendatabot

Подільський ТЦК у Києві виявився найбільш активним, відкривши 1100 проваджень у першій половині року. Найбільша кількість проваджень стосується громадян віком від 36 до 45 років (41,5%), з невеликим відсотком проти молодшої вікової групи від 25 до 35 років (41,1%). Громадяни віком від 41 до 60 років складають лише 16,5%, а молодші за 25 років – 0,9% від загальної статистики.

Найактивніше
Найактивніше “працюють” по чоловікам від 36 до 45 років. Дані Opendatabot

Варто зазначити, що практично всі провадження стосуються чоловіків. Лише 46 справ, що становить 0,16% від загальної кількості, відкрито щодо жінок. Цікаво, що Чернігівський районний ТЦК встановив “рекорд”, відкривши вісім справ проти одного громадянина: п’ять – у квітні та три – на початку червня.

Хто заробляє на ухилянтах: схеми “воєнкомів” та адвокатів

Нагадаємо, що в жовтні 2024 року Інформатор повідомляв про виявлення масової схеми заробітку на ухилянтах у “легендарному” Голосіївському ТЦК. ДБР затримало трьох посадовців цього ТЦК і трьох цивільних осіб, які організували цю схему. Під час обшуків було виявлено понад 1,2 млн доларів і 45 тисяч євро готівкою. Також у фігурантів справи було знайдено 11 автомобілів преміум-класу, вартість кожного з яких приблизно 100 тисяч доларів.

Згадалося також, що у Києві правоохоронці викрили адвокатське бюро, яке допомагало отримувати “білі квитки” військовозобов’язаним. Вартість послуг варіювалася від 5 до 50 тисяч доларів, а керівника бюро було затримано під час отримання чергового “траншу” у розмірі 45 тисяч доларів. Йому вже повідомлено про підозру в незаконному переправленні осіб через державний кордон України.