Народна депутатка Ганна Скороход заявила про масове переведення медичних працівників, включно з лікарями, медсестрами та реабілітологами, на посади стрільців та до штурмових підрозділів. За її словами, це застосовується не лише медиків. До піхотних підрозділів переводять також інших спеціалістів, які раніше займалися забезпеченням чи логістикою.
Про це вона розповіла у інтерв’ю “Радіо Свобода”. Депутатка навела приклад свого знайомого реабілітолога, який навчався за кордоном, але був призначений на посаду стрільця на лінії фронту. Скороход додала, що таке явище вже стало масовим.
“Це не тільки про вузькопрофільних [фахівців] і це не тільки про медиків. Це дійсно правдива інформація. І до мене так само безпосередньо зверталися медики, бо наказ був на переведення для тих, хто є в частинах забезпечення, в логістиці, в роті охорони. Але, на жаль, цих людей не торкнулося переведення. Переведення зачепило звичайних лікарів, медсестер, реабілітологів по більшості, які ну ніяк не можуть стати піхотою. Тому що у нас величезний брак персоналу в госпіталях. І всі про це знають. Але ми розуміємо, що є ще питання особистостей, коли людей просто дійсно ховають на певних посадах в ротах охорони замість того, щоб відправляти в бойові спеціальності в піхоту або в штурмовики. У нас відправляються лікарі. Але це не тільки стосується лікарів”, -емоційно розповіла Схкороход.
Нардепка додала, що таке рішення вже викликало занепокоєння серед медичної спільноти. Оскільки існує гострий дефіцит кадрів у військових госпіталях. Скороход на поточнююче питання журналіста про те, чи дійсно лікарів відправляють у штурмовики і ті буквально йдуть з автоматами в окоп, відповіла ствердно.
“Дивіться, в мене знайомий є реабілітологом, який ще й проходив навчання за кордоном. І його перевели на посаду стрільця… Тобто він фактично перестав бути лікарем на війні”, – додала Скороход.
Нардепка розказала, що явище переведення лікарів у піхотні підрозділи можна назвати масовим. Майже чверть персоналу буде позбавлене вибору і матиме воювати, замість лікування.
“За наказом, це має бути певна кількість, до 20%. Ви можете побачити у Мар’яни Безуглої цей наказ. Це наказ Сирського. Він імплементований головнокомандувачем медичних сил. І ми його начебто трохи призупиняли. Але зараз вже лікарі знов телефонують і кажуть, що відбувається те саме. До мене взагалі телефонують і медсестри, і медбрати, і навіть санітари. Ви розумієте, що не всю роботу в госпіталі можуть виконувати жінки. Особливо коли є важкі поранені. І ті самі санітари дуже часто виконують функції медсестер і допомагають при транспортуванні”? – зауважила Скороход.
Дефіцит кадрів ЗСУ: скільки мають мобілізувати до кінця року
Україна має мобілізувати 500 тисяч громадян до війська. Саме така цифра мобілізованих здатна закрити потреби армії у живій силі, про що раніше говорив колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. При цьому восени темпи мобілізації впали, а тому цифра у 200 тисяч не здатна радикально змінити ситуацію на фронті.
При цьому, за словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, в Україні можуть знизити вік мобілізації у випадку, якщо виникне гостра потреба у людських ресурсах на фронті для оборони України. При цьому всі інші лазівки щодо призову мають зникнути. Тимочко каже, що варто було б прискіпливіше відноситися до чоловіків, які у 25-річному віці здобувають освіту. На його думку, шанс повчитися у них був, а тепер їм слід боронити Україну.
Також Інформатор повідомляв, що в Україні обговорюють необхідність запровадити мобілізацію жінок у військо. Так вважає адвокатка та військова 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська. За її словами, в українців є три варіанти вибору – окупація, еміграція або спротив.