У Київській області реалізують інноваційний проєкт з лікування посттравматичного стресового розладу внаслідок війни за допомогою технології віртуальної реальності. Навчання новій методі пройдуть 20 фахівців, а кабінети психологічної допомоги будуть відкриті у п’яти громадах регіону. Згідно із планом, допомогу отримають 80 ветеранів, діючих військовослужбовців чи ВПО, що мають ПТСР.
Про новий метод лікування “хвороби війни” розповідає Київська обласна військова адміністрація. Радник голови ОДА з питань ветеранської політики Іван Добровольський розповів, що проєкт впроваджує громадська організація “Київщина — це ми” за підтримки Вишеградського фонду в партнерстві з Міністерством закордонних справ Республіки Корея.
Як зазначила голова ГО Дар’я Новикова, в рамках проєкту навчання нового методу лікування ПТСР з використанням технологій віртуальної реальності пройдуть 20 фахівців, а саме психіатри, клінічні психологи, психотерапевти. Заплановано відкрити кабінети психологічної допомоги в п’яти громадах Київщини. Допомогу зможуть отримати 80 ветеранів, військовослужбовців і внутрішньо переміщених осіб із ПТСР.
На Київщині вже відбулося пілотне впровадження цієї технології. Впродовж шести тижнів військовослужбовці проходили лікування за новим методом і повідомляли про зменшення тривожності, депресивних станів та суїцидальних думок.
Цікаво, що VR-контент для терапії ПТСР розробила українська компанія VR Mentality. Навчання і сертифікація фахівців проходитимуть на базі Національного медичного університету ім. Олександра Богомольця. Активну участь у проєкті бере Київське обласне психіатрично-наркологічне об’єднання.
На Київщині невідомі розтрощили дві карети “швидкої” допомоги – подробиці
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у селищі Гребінки, що у Васильківському районі на Київщині, невідомі пошкодили два медичні автомобілі “швидкої” допомоги. Вони перебували в пункті постійного базування Київського обласного центру екстреної меддопомоги – це саме той транспорт, що виїздить кожного дня рятувати життя місцевих мешканців. Автівки розбивали цеглиною, ще й витратили на це чимало часу – діяли ж уночі, в комендантську годину.
Також ми повідомляли, що у Броварському районі на Київщині зафіксували одразу два випадки захворювання на ботулізм. Обидва пацієнти – чоловік та жінка – інфікувалися, скуштувавши таранку домашнього приготування. При цьому випадки не пов’язані один з одним, а рибу споживали на третій-п’ятий день після соління.