Наслідки ворожої атаки 10 липня: у Києві розбирають завали та перекрили рух низкою вулиць

У Києві триває ліквідація наслідків атаки, яка сталася вночі 10 липня 2025 року. Поліція обмежила рух на кількох вулицях, забезпечує охорону периметрів, документує наслідки та допомагає евакуювати громадян з постраждалих будівель. Також проводиться поквартирний обхід у районах, де було збито російські дрони або ракети, щоб жоден киянин не залишився без підтримки. Рятувальники розбирають завали та перевіряють будинки на безпечність.

Про ліквідацію наслідків нічної атаки в Києві повідомляють у ГУ ДСНС України. Там уточнили, що постраждали 8 районів через дії російських БпЛА та ракет. Серед інфраструктури, що була ушкоджена, є житлові будинки, медичні, освітні та комерційні установи, а також транспорт. На місцях атаки вже розгорнуті оперативні штаби.

  • У Шевченківському районі – на вул. Коперника, 8 (школа №101) та вул. Юрія Іллєнка, 39 (спецшкола №61);
  • У Подільському районі на вул. Електриків, 28Г, в холі гуртожитку.

В КМДА повідомили, що в Подільському районі внаслідок атаки практично повністю знищено амбулаторію Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. У Шевченківському – рятувальники працюють на об’єкті, де уламки призвели до пожежі на верхньому поверсі, а також на ряді інших адрес. В Дарниці трапилася пожежа на АЗС та в гаражах, а на Солом’янці згорів дах нежитлової будівлі.

“Для розбору завалів і ліквідації наслідків обстрілів задіяні приблизно 400 рятувальників та 90 одиниць пожежно-рятувальної, інженерної і роботизованої техніки ДСНС. Працюють також групи верхолазів та піротехніків”, – розповіли у ДСНС.

Поліція з самого ранку документує наслідки прильотів та проводить інші заходи, зокрема, охороняє небезпечні місця. Фото: Нацполіція

Поліцейські, залучені до ліквідації наслідків, проводять поквартирні обстеження в мікрорайонах, які зазнали уражень, щоб допомогти всім постраждалим. Правоохоронці також охороняють периметри, документують наслідки дій російських військ та сприяють проведенню евакуації. Кілька вулиць залишаються перекритими для руху.

Де саме у Києві обмежено рух:

  • Вул. Волноваська (від бул. Вацлава Гавела);
  • Вул. Козелецька (від вул. Миколи Василенка);
  • Вул. Січових Стрільців (від вул. Студентської до Миколи Пимоненка);
  • Вул. Юрія Іллєнка (від вул. Дегтярівської до вул. Довнар-Запольського);
  • Вул. Олекси Тихого (від пров. Чугуївського до вул. Грушецької).

Крім того, в КМДА відзначили, що після нічного обстрілу у Києві тимчасово змінено рух окремих маршрутів громадського транспорту, включаючи тролейбуси та один трамвайний маршрут у ряді районів.

Як курсують тролейбуси:

  • №4, 5, 7 – до ст. м. «Нивки»;
  • №6, 18, 33 – до ст. м. «Почайна»;
  • №16 – до вул. Оранжерейної;
  • №19, 35 – вул. Олени Теліги, вул. Вадима Гетьмана, Чоколівський бульвар, далі за власними маршрутами;
  • №11 – до Кібернетичного центру.
  • Також тимчасово затримуються тролейбуси №23, 28, 31 та трамваї №15.

Атака на Київ 10 липня: скільки людей загинуло й постраждало, а також де падали ворожі Шахеди

Нагадаємо, Інформатор раніше повідомляв, що в ніч на четвер, 10 липня 2025 року, Київ знову зазнав атаки з боку РФ. У місті зафіксовано численні пожежі, зокрема, згоріли житлові будинки та АЗС. Мінімум шестеро людей отримали травми, троє з яких – через осколкові ураження.

Також повідомлялося, що в результаті обстрілу 10 липня в Києві загинули двоє людей, ще 14 – постраждали. Через дим і пожежі в столиці погіршилася якість повітря.