НАТО може розглянути питання перехоплення ракет РФ над Україною – Сікорський

Навколо питання щодо перехоплення російських ракет у повітряному просторі над Україною силами НАТО точаться складні дискусії. Зокрема, у питання про межі права самооборони. В Альянсі можуть ще повернутися до розгляду цього питання на майбутній зустрічі на рівні міністрів.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Його слова передає видання TVN24.

“Чи маємо ми право збити таку ракету тільки після того, як вона перетне наш кордон? У цьому сумнівів немає, але тільки тоді може статися те, що сталося у Пшеводові. Уламки можуть спричинити значні пошкодження, травми або навіть смерть”, – підкреслив він.

За словами очільника польського МЗС, думки щодо позиції Києва можуть все ж відрізнятися. Але міністри НАТО можуть повернутися до розгляду цього питання вже на наступній зустрічі.

“Це питання погодження та обговорення між нашими союзниками. Зараз у нас новий генеральний секретар НАТО, і вже на наступному тижні відбудеться чергова зустріч міністрів НАТО. Можливо, ця тема стане частиною порядку денного переговорів”, – припустив Сікорський.

Збиття ракет над Україною

У жовтні Володимир Зеленський зустрівся з новим генсеком НАТО Марком Рютте після його неансованого візиту до Києва. Глава держави заявив, що Альянс міг би збивати ракети над Україною та нагадав, що Київ чекає на запрошення до НАТО.

А у вересні президент заявив, що Захід поки що не допомагає Україні збивати ворожі ракети. За його словами, партнери навіть не бажають обговорювати це питання. Президент додав, що наразі лише Білорусь відзначилася збиттям “шахедів”.

А польський віцепрем’єр-міністр Кшиштоф Гавковський зробив скандальну заяву щодо допомоги Україні. Він звинуватив президента Володимира Зеленського у спробі втягнути Варшаву у війну з росіянами. Про це, на думку поляка, свідчить прохання про перехоплення ракет РФ над Україною.

Нагадаємо, що Польща розпочала будівництво оборонних споруд на кордоні з Росією та Білоруссю. Вони простягатимуться на понад 400 кілометрів. До реалізації цього проєкту Варшава залучила країни Балтії, британські та американські війська.

Джерело