Французькі депутати з різних політичних партій закликали Париж сформувати та відправити в Україну місію французьких військових інструкторів. Вони закликають не проявляти слабкості перед Кремлем. Відповідного листа депутати надіслали міністру оборони Франції Себастьяну Лекорню.
Про це повідомив у соцмережі Х депутат Національних зборів Франції Фредерік Петі. За його словами, пропонується створити європейську коаліцію за участі Франції Великої Британії, Польщі, країн Балтії та Скандинавії.
“У той час, коли Російська Федерація закликає тисячі північнокорейських солдатів воювати проти української армії, наша відповідь має полягати у збільшенні нашої прямої підтримки України; не шляхом відправки солдатів воювати проти російської армії, а шляхом відправки військових інструкторів для підготовки солдатів на українській землі, які захищають цілісність своєї території і наші демократичні цінності”, – написав він.
Депутати парламенту додали, що французький уряд на тлі можливих переговорів щодо війни в Україні не повинен демонструвати свою слабкість. Париж не повинен давати Кремлю диктувати “червоні лінії” та будь-які умови. Окрім самого Фредеріка Петі, листа до Лекорню підписали Констанс Ле Гріп, Анна Пік, Лоран Мазорі та Ксав’є Розерен.
Це ж було вже: як пропонувалося розмістити війська НАТО в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон принципово не виключав відправку західних військових в Україну. Після зустрічі 20 країн-союзників України він лише додав, що на цей час немає консенсусу щодо відправлення військ НАТО в Україну, утім не виключив такої можливості у майбутньому. Макрон також закликав до збільшення зброї та фінансових ресурсів для України.
“Нічого не варто виключати. Ми зробимо все можливе, щоб росія не виграла”, – додав Макрон.
Президент Польщі Анджей Дуда також підтвердив, що питання відправки військ НАТО в Україну обговорювати на зустрічі у Парижі. Він додав, що ця ідея стала найбільш дискусійною. Дуда також повідомив, що консенсусу щодо відправлення західних військових немає.
Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив інформаційному агентству AP, що військовий альянс не планує надсилати війська НАТО в Україну, яку атакує росія. Таке рішення має бути прийнято одноголосно всіма державами-членами.