Не чекали на ТЦК: хто з депутатів Київради захищає країну на передовій

Серед інших міських рад України Київрада має чи не найбільшу кількість депутатів – 120. З початком повномасштабної війни 27 з них вступили до лав ЗСУ або територіальної оборони – і не тільки чоловіки, а й жінки. Принаймні такі дані у відповідь на звернення Руху ЧЕСНО були отримані від Київської міської ради.

Станом на весну 2023 року, за цією інформацією, 23% депутатів Київради проходили військову службу. Згідно зі статистикою, це представники усіх політичних сил, крім ОПЗЖ. Здебільшого вони і най цей час захищають Україну на передовій, зрідка, якщо дозволяють військові обставини, приїздять у відрядження до Києва, аби взяти участь у сесії Київради.

Олесь Маляревич, фракція “УДАР”

Депутат Київської міської ради VII, VIII, IX скликань перебуває на фронті з перших днів повномасштабного вторгнення. За інформацією Руху ЧЕСНО, наразі воює у складі роти ударних БПЛА та артилерійської розвідки 92-ї бригади. Має кілька відзнак, отриманих за службу, зокрема, нагороджений медаллю “За оборону Харкова”. До 24 лютого 2022 року був секретарем комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами, згодом був призначений першим заступником голови Дніпровської районної державної адміністрації.

Олександр Погребиський, “Європейська солідарність”

депутати 2

З перших днів повномасштабної війни став на захист Києва та на основі Київського осередку ветеранської ГО “Республіка. Брати по Зброї” сформував 206 батальйон територіальної оборони. Після звільнення Київщини пішов до військкомату і мобілізувався на фронт. Брав участь в обороні Соледару, нині – командир батальйону 53-ї окремої механізованої бригади. У мирні часи був членом комісій Київської міської ради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції та з проведення оцінки корупційних ризиків у діяльності Київської міської ради.

Вадим Васильчук, фракція “Голос”

депутати 3

Батько трьох дітей з першого дня війни захищав столицю у складі 128-го батальйону 112 Окремої Бригади ТрО ЗСУ. Після того, як ворог відступив, вирушив у складі батальйона на схід України. Став командиром стрілецького взводу, у 2024 році отримав звання капітана. До повномасштабної війни був головою постійної комісії Київради з питань освіти і науки, молоді та спорту, займався питаннями трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Києва, впровадженням сучасних напрямків в освітній процес.

 Аліна Михайлова, фракція “Голос”

депутати 4

У 2014 році була волонтеркою “Армії SOS”, добровольцем-парамедикинею на фронті. Створила фронтову медслужбу в Першій штурмовій роті “Правого сектору”. З початком повномасштабної війни мобілізувалася до ЗСУ та повернулася до свого підрозділу. Наразі є керівницею медичної служби батальону “Вовки Да Вінчі”. 

У 2020 році була обрана до Київради від партії “Голос”, працювала членом комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. За даними Руху ЧЕСНО, станом на квітень 2021 року Михайлова мала найбільший рівень опозиційності в Київраді. Завдяки своїй активності увійшла у ТОП-20 особистостей, що мають найбільший вплив на українську молодь (14-35 років) у соцмережах.

Юрій Федоренко, “Слуга народу”

депутати 5

Після початку повномасштабної війни брав участь у бойових діях як командир 4 роти 128-го батальйону 112-ої бригади Територіальної оборони. У 2023 році  очолив одну з перших рот ударних авіаційних комплексів (РУБпАК «АХІЛЛЕС») в Україні у складі 92-ї ОМБр імені кошового отамана Івана Сірка. До теперішнього часу воює на передовій, у 2024-му отримав чергове військове звання капітана.

У Київраді до повномасштабної війни був членом комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин. У листопаді 2021 року очолив робочу групу Київської міської ради, яка покликана на налаштування механізму врегулювання питань нецільового використання земельних ділянок Києва. З 2019 року обіймає посаду позаштатного консультанта Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 

Мобілізація жінок: “за” та “проти”

Останнім часом в суспільстві неодноразово проговорювали тему жіночої мобілізації. Очільниця волонтерського проєкту Марія Берлінська вважає, що мобілізація жінок необхідна для збереження України. На її думку, якщо відкладати це питання надалі, то країна може опинитись “у братських могилах”, як того хоче “руський мір”. Також вона додала, що підготовку дітей для оборони країни потрібно починати з 5-6 класу. 

Також нещодавно у Сухопутних військах ЗСУ заявили, що необхідно охопити навчанням про методи спротиву максимальну кількість населення. Зазначається, що чим більше людей будуть підготовлені, тим важче буде ворогу утримувати окуповані території. Хоча про обов’язкову мобілізацію жінок не йшлося, проте у Сухопутних військах вважають, що жіноче населення можна навчати вогневої підготовки. 

Джерело