Неочікуваний союзник: частину російських загороджень біля Кримського мосту розмітало штормами

Потужні шторми у Чорному морі стали для України несподіваними союзниками. Вони не тільки пустили на дно два танкери “тіньового флоту” Росії біля Керчі, але й зруйнували частину системи загороджень біля Кримського мосту. Захист цього об’єкту послабився.

Про це сказав речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі Національного телемарафону. За його словами, зараз захисні споруди росіян навколо моста частково зруйновані, швидко відновити вони їх не зможуть.

“Внаслідок штормів ще у цьому році в достатньо великій кількості вийшли з ладу, не виконують свій функціонал. Цю інформацію треба ще перевіряти. Але, за наявною інформацією, можна зробити висновки, що природа завжди втручається”, – зазначив він.

Плетенчук додав, що росіяни намагалися врахувати той факт, що Керченська протока у плані погоди доволі динамічна. Тому будували паралельні споруди, системи захисту, “паркани” та інше. Проте це не дуже допомогло.

“Сезон штормів ще не закінчився, ще як мінімум 2-3 місяці триватиме така досить сувора погода в морі”, – додав Плетенчук.

Аварія російських танкерів: що відомо

15 грудня в Керченській протоці затонули два танкери серії “Волгонефть” – №212 і №239. Обидва судна розкололися навпіл, і тисячі тонн мазуту потрапили у море. Екологічні організації, зокрема “Грінпіс Україна”, попереджають про потенційну катастрофу, викликану мілітаризацією Чорного та Азовського морів.

Однак, російська влада продовжує заперечувати серйозність проблеми. За даними Роспотребнагляду, проби води на пляжах Анапи “відповідають санітарним нормам”. Насправді, наслідки з самого початку були катастрофічними:

  • У Новоросійську берегова лінія усіяна червонокнижними дельфінами, вкритими мазутом.
  • У Сочі на пляжі виявлено численні загиблі птахи, також забруднені нафтопродуктами.
  • В Анапі зафіксовано нові викиди мазуту на пляжі.
  • Попри те, що основна течія спрямовує забруднення в інший бік, ризик для Азовського моря залишається високим. За оцінками Міндовкілля, мазут може досягти цього регіону до кінця грудня.

На щастя для України, течії допомогли уникнути основного удару (наприклад, на березі Одеси -ред.), але ситуація залишається тривожною. Тільки за минулий тиждень внаслідок розливу мазуту через затоплені російські танкери в Керченській протоці загинули щонайменше 10 дельфінів, а кількість мертвих птахів і риби зростає.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело