Оголосивши 2025-й роком захисника Вітчизни, Путін почав формувати молодь до тривалої війни – ISW

Оголошений Кремлем 2025 рік стане символом посилення мілітаризації російського суспільства. Нові ініціативи, такі як програма “Дороги перемоги” і підтримка молодіжних організацій на кшталт “Юнармії”, готують ґрунт для довгострокових військових амбіцій РФ. При цьому, вони будуть спрямовані не тільки на тривалу війну в Україні, але й можливі конфлікти із Заходом.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що російський режим нарощує масштаб програм, спрямованих на мілітаризацію молоді. Вони додають, що РФ активно розширює мережу подібних ініціатив, включно з новими “військово-спортивними таборами”, щоб залучити молодь до військової служби.

Кремль планує підвищити значимість таких об’єднань, як “Юнармія” та “Рух перших”. Ці організації повинні будуть відігравати ключову роль у поширенні військово-патріотичних цінностей серед молоді, формуючи базу для подальшої мілітаризації суспільства.

Додатково, через програму “Час героїв” російська влада активно інтегрує військових, які воювали проти України, на державні посади, посилюючи їхній вплив і створюючи атмосферу військового культу.

Оголошення “Року захисника Вітчизни”

Правитель РФ заявив, що 2025 рік стане “Роком захисника Вітчизни”, що мало б символізувати орієнтацію політичних пріоритетів Кремля на піднесення статусу ветеранів і подальше поглиблення мілітаризації населення. Однак будь-які ініціативи Путіна щоразу закінчувалися провалами, нагадує телеграм-канал Pravda_Gerashchenko, підкреслюючи глибину кризи в російському суспільстві.

  • Так, 2022 рік в РФ мав стати роком народного мистецтва та нематеріальної культурної спадщини народів Росії, однак увійшов в історію повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Замість культурної спадщини Росія стала асоціюватися з мародерством та терором. Російські солдати “вивозили” з України матеріальні трофеї у вигляді унітазів, килимів і навіть собачих будок. Міф про “велику російську культуру” було зруйновано.
  • 2023 мав стати роком педагога і наставника. Однак Росія переживає гострий дефіцит учителів: 61 регіон країни у 2023–2024 навчальному році найняв менше педагогів, ніж звільнилося. Вчителі працюють на 1,5 ставки, але їхня середня зарплата не перевищує 300 доларів. Ідеологічні навантаження та пропаганда також лягли на плечі педагогів без жодних доплат, а доноси на колег стали нормою.
  • 2024 –  Рік сім’ї. Росія – у трійці лідерів за кількістю розлучень у світі. На кожні 10 шлюбів припадає близько 8 розлучень. Незважаючи на державне заохочення народжуваності, демографічна криза триває. Війна залишила десятки тисяч сімей без батьків, а населення продовжує скорочуватись.
  • 2025 – Рік захисника Вітчизни. Новий проєкт може принести ще більші втрати. Молодь, яку Кремль планує мобілізувати через військово-патріотичні програми, може поповнити лави загиблих у безглуздій війні. Саме ця політика може обернутися проти Путіна, адже вже зараз тисячі батьків втрачають своїх дітей на фронті. І замість “захисників Вітчизни” Росія отримає ще більше похоронних церемоній.

ISW відзначає, що Кремль використовує ці ініціативи не лише для пропаганди серед російської молоді, але й для вербовки українських дітей, особливо на тимчасово окупованих територіях. Центр національного спротиву повідомляє, що росіяни агітують українських школярів із ТОТ вступати до російських університетів, зокрема до Уральського державного університету. При цьому жодних пільг для них не передбачено, що є частиною імперської політики переселення.

На окуповані території завозять росіян, змінюючи демографію регіонів. ЦНС закликає мешканців інформувати про випадки колаборації та злочини. Російські спецслужби вербують підлітків через телеграм-канали та популярні комп’ютерні ігри, особливо в період канікул, коли ті шукають підробіток.

Окупанти змушують українців на ТОТ отримувати паспорти РФ: погрожують позбавити права на проживання. Ворог робить українців нелегальними мігрантами, а потім намагається “націоналізувати” їх житло.

Джерело