Боротьба за Курську область стала ключовою у протистоянні України та РФ напередодні інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Саме Курщина, де ЗСУ перейшли у наступ, стане головним козирем у прийдешніх переговорах Києва та Москви, а тому градус напруги зростає. Якщо ЗСУ почнуть відходити з Курської області — Росія розверне величезне 60-тисячне військо, яке може піти наступом на українські землі.
Ймовірні ризики відходу ЗСУ з Курської області оцінили у виданні Washington Post. Журналісти зазначають, що українські війська почали контратаку в регіоні минулих вихідних, намагаючись повернути частину території, яку вони спочатку захопили минулого літа, а потім втратили.
“Глава офісу президента Володимира Зеленського (Андрій Єрмак- ред.) вихвалявся в соцмережах тим, що Росія “отримує те, на що заслуговує”. Напад відбувся після того, як минулого місяця Росія почала надсилати тисячі північнокорейських військових у бій під Курськом, використовуючи їх у тому, що українські війська описали як “гарматне м’ясо”, — пише видання.
У випадку, якщо ЗСУ почнуть виходити з Курщини, Росія спрямує на українські регіони 60-тисячне військо і може захопити ще більше землі.
“Для України є чіткий стимул намагатися утримати Курськ якомога довше, тому має сенс проводити невеликі операції, щоб покращити свої позиції, щоб вони могли утримувати його довше… і спробувати продемонструвати, що у них все ще є наступальні можливості у цій війні”, – сказав військовий аналітик Центру військово-морського аналізу штату Вірджинія Майкл Кофман.
У видання наголошують, що Росія будь-що намагається повернути Курську область. Утім наразі не виводить свої війська з Донеччини.
Ситуація в Курській області
Майже 60 тисяч військовослужбовців російської армії зараз дислокуються в Курській області Росії, повідомляє 22 листопада “Суспільне” з посиланням на невідоме джерело в Генштабі Збройних сил України.
Раніше українська влада повідомляла, що Росія скупчила 50 000 військових у Курській області, включно з північнокорейськими, щоб спробувати витіснити українських військових зі своєї території.
Українські війська залишатимуться в Курській області до тих пір, поки це буде “можливо з військової точки зору”, повідомило джерело.
За даними джерела, у Генштабі вважають, що російські війська планують вийти на кордон із Сумською областю, щоб створити там “буферну зону”, як Україна розраховувала зробити під час вторгнення в Курську область.
6 серпня Київ розпочав раптовий наступ на Курську область. Російським військам вдалося повернути близько половини території, спочатку захопленої українськими військами.
Росія також розгорнула тисячі північнокорейських військ у охопленому боями регіоні, причому, як повідомляється, деякі вже вступили в невеликі битви з Україною. Станом на 4 листопада в Курській області дислокувалися близько 11 тисяч північнокорейських солдатів.
За словами головнокомандувача Олександра Сирського, за три місяці Курської операції російські війська втратили 7905 солдатів, 12220 отримали поранення, 717 потрапили в полон.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.