Північнокорейський військовий контингент, який правитель РФ Володимир Путін виміняв в свого союзника, диктатора Кім Чен Ина, все ще перебуває в Курській області. Схоже, солдати КНДР все ще не брали участі у бойових діях. Проте вони готові зробити це у будь-який момент.
Про це заявила заступниця спікера Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу 9 грудня. Вона зазначила, що бойова активність військових КНДР в Курській області поки що не фіксувалася.
“Війська КНДР досі перебувають у Курській області… Ми знаємо, що вони готові вступити в бій та продовжуємо моніторити ситуацію”, – зауважила Сінгх.
Зазначимо, що Росія може віддати КНДР в обмін на живу силу для війни проти України більш-менш сучасні літаки. Мова йде про винищувачі Су-27 та МіГ-29. Попри те, що перші з них стали на озброєння СРСР понад 40 років тому, ці літаки актуальні й зараз.
Участь КНДР у війні в Україні
Північна Корея стала на бік Росії у війні проти України. Відомо що Путін з Кім Чен Ином підписали документ про військову підтримку. КНДР доволі маленька країна, але армія в неї майже такого ж розміру, як у Росії. Тому не варто цей факт ігнорувати, бо вона може відправити в Україну від 10 до 100 тисяч військових. Це стане величезною проблемою для Збройних сил України.
Наразі на боці РФ воює близько 20 тисяч північнокорейських військових. Їх бачили як у Курській області РФ, так і в тимчасово окупованому Маріуполі. Їх переодягли у форму армії РФ, але тримають окремо від росіян.
23 жовтня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що КНДР не допомагає Росії з благодійною метою. Розширення співпраці є результатом саме договору про взаємодопомогу, який російський правитель Володимир Путін підписав із північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні в червні 2024 року.
Йдеться про російські гроші та ноу-хау (щодо кіз та корів у договорі нічого немає, мабуть, секретний пункт) в обмін на південнокорейських людей та ракети. Росія ж, як каже головний розвідник, допомагає Північній Кореї обходити санкції та зміцнювати ядерний потенціал. На його думку, Москва передає Пхеньяну деякі технології саме для тактичної ядерної зброї малої потужності та систем запуску підводних ракет.