Переведення з Повітряних сил у піхоту: Сирський вперше прокоментував ситуацію

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прокоментував чутки про можливе переведення авіаперсоналу Повітряних сил у підрозділи піхоти. Головком наголосив, що переведення жодним чином не стосується фахівців вузьких спеціальностей, які відповідають за обслуговування літаків. Водночас він підкреслив, що теперішні темпи мобілізації не покривають всіх потреб армії на фронті, натякаючи на те, що частину авіаперсоналу все ж переводять у механізовані бригади.

Про те, що частину авіаперсоналу ПС все ж переводять у піхоту, Олександр Сирський розповів в інтерв’ю для Андрія Цаплієнка. Головнокомандувач ЗСУ розповів, що переведення висококваліфікованих авіафахівців у піхоту заборонене окремим наказом. При цьому він поскаржився на темпи мобілізації і натякнув, що потреби армії треба закривати.

Переведення авіатехніків у піхоту

“Однозначно, це спеціалісти, витрачені кошти, які мають досвід і яких фактично немає ким замінити, — з одного боку. З іншого боку, ми в принципі маємо потребу на фронті, ми повинні підняти адекватну кількість особового складу в наших механізованих бригадах. Можливості мобілізації, на жаль, не покривають цю потребу”, — наголосив Сирський.

Тому ЗСУ “в розумних межах” оптимізують логістичний компонент і частину забезпечення, а також скорочують кількість персоналу, зайнятого обслуговуванням.

“Тому штаби знають ці завдання, вони провели розрахунки. Ну і, звичайно, наше завдання — не допустити отаких от [ситуацій], якщо виникає якась така проблема, то миттєво зреагувати. Не допустити, щоб хтось із цієї категорії (вузьких спеціалістів – ред.) потрапив на фронт”, — наголосив головнокомандувач.

Скандал з переведенням авіафахівців у піхоту

Останнім часом у соціальних мережах та медіа активно обговорюється інформація про переведення авіаційного та зенітного технічного персоналу у піхоту. Такі повідомлення викликали значний резонанс у суспільстві.

Зокрема, авіаційні техніки 114-ї бригади Повітряних сил повідомляли про накази, згідно з якими сотні фахівців мали бути переведені у частини Сухопутних військ. У своїх зверненнях вони наголошували, що такі дії можуть призвести до втрати боєздатності стратегічних підрозділів, які відповідають за обслуговування винищувачів, зокрема МіГ-29.

Також у публікаціях йшлося про критичний дефіцит саперів, інженерів та фахівців протиповітряної оборони, які забезпечують безпеку на полі бою, розмінування територій і підтримку бойової авіації.

Джерело