Згідно з останніми даними, Росія активно залучає північнокорейські війська до бойових дій у Курській області. Тим самим окупанти намагаються приховати їхню присутність на території РФ. Однак інтегрувати у свої збройні сили виходить вкрай важко – північнокорейські військові не здатні на штурми, як російські солдати, і часто відкривають вогонь по росіянам, оскільки плутають їх з українцями.
Як зазначив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в ефірі “Радіо НВ”, близько 11 тисяч солдатів із КНДР вже розміщені в регіоні, зокрема біля міста Суджа. Військових із Північної Кореї одягнули в російську форму та розосередили по російських підрозділах, де їх навчають використовувати дрони, зокрема ударні БПЛА “Ланцет” та FPV-дрони.
За інсайдерською інформацією Інформатора, росіяни безуспішно штурмують Суджу. А спроби долучати військових КНДР так само виходять провальними, оскільки іноземці не розуміють російської мови і не можуть виконувати завдання командування на місцях.
“Зокрема, їх вчать користуватися FPV-дронами та дронами-розвідниками, показують можливості ударних БПЛА “Ланцет”. Російське командування ставить завдання “підтягнути каендеєрівців” за місяць, але насправді, швидше за все, це триватиме до трьох місяців”, – зазначив Коваленко.
За словами урядовця, військові з КНДР згодом мають замінити російські частини, які перекинуть на схід. Крім того, росіяни намагаються навчити військових КНДР виявляти зони мінування.
Перший бій військ КНДР у складі підрозділів РФ: наскільки іноземці підсилять путінські війська
Війська КНДР вперше брали участь у бойових діях у Курській області 4 листопада, заявили Reuters два американські чиновники. Чиновники не сказали, чи були втрати з боку корейців, і не надали інших подробиць про бойові дії. За даними Financial Times, перша сутичка між військами ЗСУ і КНДР сталася на території Курської області, де під контролем України знаходиться близько 600 кв. км.
Представник Держдепу США Метью Міллер розповідав, що північнокорейські підрозділи зосереджені на території Росії і можуть брати участь у прямих боях з українськими силами. Однак, як зазначають у Пентагоні, сам факт присутності північнокорейців на позиціях поблизу Суджі не гарантує серйозного впливу на ситуацію тут. За словами представника Пентагону Патріка Райдера, роль цих військових залежатиме від їхньої інтеграції в російську структуру та здатності адаптуватися до умов війни. При великій кількості північнокорейських сил, ключовим фактором залишатиметься ефективність їхніх військових дій.
Операція на Курщині: доцільність продовження
На тлі потужної маневреної війни та операції ЗСУ в Курській області виникли чутки щодо можливого виведення українського контингенту звідти. Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко зауважує, що виведення сил ЗСУ з Курської області було б логічним лише у випадку критичної втрати контролю над територіями, однак поки що цього не спостерігається.
Він розповів, що наразі українські сили утримують 75% раніше зайнятих територій у Курській області, не дозволяючи противнику захопити важливі логістичні вузли. Так, противник зробив значні підкріплення сил, включаючи північнокорейські формування, які можуть збільшити угруповання ворога до понад 50 тисяч осіб, однак ЗСУ вдало сковують ці сили в регіоні, утримуючи їх на складних для маневрів позиціях, що послаблює можливості ворога на інших напрямках.
На питання, чи логічно зараз українцям виводити контингент з Курської області, Коваленко заявляє, що це стане необхідним, коли ситуація з контролем буде критично не на нашу користь. Щоправда, варіант такий у Генеральному штабі ЗСУ мають розглядати вже зараз.
“Більш ніж впевнений, що так, тому що розглядаються всі сценарії, причому цей був у числі тих, що лежали на столі ще в серпні – це нормально, це частина планування будь-якої операції, розуміти не тільки те, як входити, але і як виходити із зони оперування. Тобто план виходу був у наявність завжди, але чому йому зараз стали приділяти стільки уваги, з урахуванням відсутності в Курській області критичного становища для Сил оборони України – мені невідомо”, – пояснив військовий експерт.
Позиція України і світу щодо участі військ КНДР на боці РФ
Президент України Володимир Зеленський звинуватив західні держави у пасивності на тлі відправки військ Північної Кореї до Росії та випробувань балістичної ракети. У зверненні 1 листопада він заявив, що світ більше не має часу на спостереження і закликав до активних дій для стримування агресорів.
На саміті Європейської політичної спільноти 7 листопада Зеленський заявив, що Україні потрібна зброя, а не підтримка в переговорах. Він зазначив, що “обійми з Путіним не допоможуть”, очевидно, маючи на увазі поведінку деяких лідерів під час візиту до РФ.
Президент України також наголосив, що війна показала недієвість деяких європейських підходів. Він акцентував на тому, що Росія уникає санкцій і продовжує купувати компоненти для зброї. Водночас, країна-агресор значно ескалювала війну, оскільки солдати КНДР беруть участь у боях проти України.