По БПЛА Україна вже вийшла на паритет з Росією – комбат Федоренко

Україна цього року зрівнялася з Росією за кількістю дронів. Українська армія продовжує вдосконалювати спроможності у використанні та виробництві БпЛА. У 2024 році держава зробила значний крок вперед у технологіях безпілотників.

Про це повідомив командир батальйону ударних безпілотників “Ахіллес” Юрій Федоренко в ефірі Київ24. Він у подробицях розповів про ситуацію з кількістю БПЛА на сьогодні.

“На поточний момент можу сказати, що в нас з ворогом паритет. На деяких відтинках у нас є більша кількість, ми випереджаємо ворога. На деяких не суттєво відстаємо. Поточний рік дав можливості в цьому напрямку вийти з противником в паритет”, – зазначив Федоренко.

За словами комбата, впродовж цього року Україна значно вдосконалила розвиток БПЛА. Він підкреслив важливість подальшого розширення виробництва безпілотних систем.

“Технічно ми набули спроможності високоефективної експлуатації тих засобів, які виготовляє держава Україна та приватні компанії, що обслуговують військово-промисловий комплекс України. Важливо мати гроші в кількості, щоб можна було масштабувати підприємства і виготовляти ці засоби в кількості, достатній для масованого застосування проти РФ. За наявною інформацією, ці заходи активно вживаються”, – сказав він.

Федоренко відзначив, що оптимальним варіантом є поєднання ударних безпілотників дальнього радіуса дії з ракетами. У такий спосіб можна завдати найбільшого ураження ворогові.

“Таким чином ППО противника повною мірою не спроможнє впоратись зі збиттям всіх категорій цілей. І в нас або один, або інший ударний засіб залітає в необхідну категорію цілей і вражає її або знищує”, – пояснив він.

Використання дронів в Україні

Інформатор ще у вересні писав, що війна безпілотників в Україні розвивається надзвичайно швидкими темпами. І українські військові почали активно використовувати FPV-дрони зі штучним інтелектом, які здатні обходити засоби радіоелектронної боротьби.

Про це свідчив той факт, що російські безпілотники все частіше залітають на територію Білорусі, що вимагає від Лукашенка відповідних дій по збиттю ворожих цілей. До того ж ЗСУ навчилися розпізнавати хитрощі росіян, які почали застосовувати FPV VTX на непритаманних і незвичних частотах до 1400 МГц. Військовий фахівець у галузі радіотехнологій Сергій “Флеш” Бескрестнов розповідав в інтерв’ю Інформатору Україна про складність детекції таких цілей у плані перехоплення та шляхах для усунення проблеми.

Джерело