Повістки поштою: у ТЦК пояснили, як формуються списки

Начальник адміністративного відділу районного ТЦК у Києві Олег Коротченко пояснив, як формуються списки військовозобов’язаних та визначається, що саме цій людині прийде повістка поштою. У Міноборони за допомогою засобів системи “Оберіг” обирають таких. А спеціалісти ТЦК формують сам документ.

Про це він розпові в ефірі національного телемарафону. За його словами, у територіальних центрах комплектування списки не формують.

“Певні алгоритми щодо внесення певних військовозобов’язаних до списків оповіщення створюються за ініціативою Міністерства оборони. Тобто, конкретно вони обирають за допомогою засобів системи “Оберіг” хто буде підлягати оповіщенню. Таким чином це працює”, – зазначив Коротченко.

У ТЦК ж повістки формують, фіксують та затверджують електронним підписом, далі – відправляют адресату. Після цього здійснюють контроль за прибуттям військовозобов’язаних.
Водночас процес надсилання повісток військовозобов’язаним поштою показав певні проблемні моменти. І вони досі не унормовані.

“Проблемних питань зараз дуже багато. Фактично це оповіщення проводилося, так би сказати, в тестовому режимі. Оскільки кількість оповіщень велика, механізм взаємодії відверто почав показувати певну проблематику під час здійснення оповіщення. Тобто, перші партії пішли і вже почали “вспливати” певні складнощі. Наприклад, оповіщення осіб, що мають підстави на відстрочку, мають бронювання”, – додав військовий.

За словами Коротченка, анонсовані механізми автоматичного бронювання і надання відстрочок до цього часу поки не запрацювали, як це мало би бути. Існують певні складнощі, які в процесі викликають негативне відношення, зокрема, до ТЦК. Але інструмент повісток поштою поки що не приніс якісних змін для роботи ТЦК та СП, зазначає він.

“Сама велика складність пошти в тому, що це довго, дуже довго. Я думаю, має бути щось більш якісне, пропрацьоване. Весь досвід, який зараз був отриманий, потрібно зібрати і внести певні корективи, вони на часі і дуже потрібні”, – резюмував начальник адмінвідділу РТЦК у Києві.

Повістки поштою

В Україні від 1 жовтня значно скоротили терміни прибуття до ТЦК після отримання повістки. Якщо раніше йшлося про 14 днів, то тепер ця норма для жителів обласного цента передбачає вдвічі менший час – 7 днів, а для мешканців інших населених пунктів – до 10 днів. 

Раніше Кабінет міністрів виділи рекордні 71,8 млн на формування та розсилку повісток в Україні. Прогнозується. що до кінця 2024 року українцям надійдуть 900 тисяч оповіщень поштою. Лише протягом одного місяця українці отримуватимуть до 300 тисяч повісток. 

Водночас першими повістки отримають ті військовозобов’язані українці, які встигли оновити дані про себе до 16 липня 2024 року. Інформація про адреси реєстрації та місця проживання таких громадян є у відповідних реєстрах та у ТЦК. 

Нагадаємо, Кабінет міністрів України детально прописав процес вручення військовозобов’язаним повісток у ТЦК та СП, які розсилаються поштою. Базовий пункт – представник пошти зобов’язаний вручити повістку ТЦК особисто адресату, якщо він є за адресою, куди доставлено повістку.

Джерело