Проблеми із будівництвом фортифікацій: у ЗСУ зробили важливу заяву

В Збройних Силах запевняють, що в Україні наразі немає проблем з будівництвом фортифікаційних споруд. Це стосується всіх напрямів. Оборонці забезпечені необхідними засобами та матеріалами для фортифікаційного обладнання.

Про це 13 грудня на брифінгу заявив Володимир Гусар, заступник начальника інженерних військ – заступник начальника інженерних військ командування Сил підтримки. Він заперечив, що є проблеми з лініями оборони.

“На сьогодні проблем із фортифікаційними спорудами на будь-якому напрямку у нас немає”, – сказав Гусар.

За його словами, військові частини та підрозділи, які знаходяться на передовій, та здійснюють будівництво фортифікацій, забезпечені усіма необхідними матеріалами. Він також зазначив, що фортифікації будуються й на інших рубежах.

“З початку повномасштабної війни керівництво держави, керівництво Збройних сил, Міністерство оборони й всі інші державні органи, місцеві органи самоврядування зробили все для того, щоб забезпечити Сили оборони необхідними засобами та матеріалами для фортифікаційного обладнання та інших поставлених задач… Ніяких таких кричущих проблем не було і на цей час їх немає”, – додав Гусар.

Будівництво фортифікацій в Україні: що відбувається

Днями газета Financial Times заявила, що українські правоохоронці відкрили 30 кримінальних справ за фактами ймовірного розкрадання на будівництві фортифікацій, загальний збиток від якого оцінюють у 483 млн доларів (20,1 млрд грн). Видання також повідомляло, що будівництво ускладнюється затримками та відсутністю координації.

Також у цій статті FT зазначається, що Дніпропетровська область з листопада 2023 по листопад 2024 року витратила 7,3 млн доларів на фортифікаційні споруди. Однак два чиновники у сфері будівництва заявили, що ці гроші мало що дали й що роботи активізувалися тільки два місяці тому. Як повідомила FT людина, відповідальна за будівництво укріплень у Донецькій області, більшість оборонних ліній у цьому регіоні, зокрема навколо великих міст, завершили наприкінці жовтня. Однак у Дніпропетровській області все ще залишаються проломи між Великою Новосілкою і Кураховим, а також Кураховим і Покровськом, де другу лінію укріплень все ще будують, а третю ще не закладено.

Журналісти наголосили, що якщо росіяни перетнуть ці лінії оборони, це стане першим проривом у новий український регіон із 2022 року та завдасть значного удару по військових зусиллях Києва.

Джерело