РФ здатна виробляти на 30% більше артснарядів, ніж усі країни ЄС разом – Сибіга

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зробив гучну заяву щодо виробництва артснарядів у Росії. За даними української розвідки, у 2025 році країна-агресор може збільшити їх випуск та виробляти на 30% більше, ніж всі країни ЄС разом. Він закликав стратегічно запобігти цьому.

Відповідну заяву очільник МЗС зробив на пресконференції з главою дипломатії Євросоюзу Жозепом Боррелем. За словами Сибіги, це перспективи не на далеке майбутнє, а вже на 2025 рік. І це станеться, якщо союзники не будуть відповідно реагувати на інформацію та запобігати цьому.

“За даними української розвідки, виходячи з тої інформації, яка наявна у нас, наступного року, якщо не будуть відповідні реагування чи запобігання, Росія буде спроможна виробляти на 30% більше артилерійських снарядів, ніж усі країни ЄС разом узяті”, – сказав він.

Сибіга закликав країни ЄС збільшити інвестиції в український оборонний сектор. Також потрібно посилити санкції. Він уточнив, що в першу чергу має на увазі так званий тіньовий флот, який допомагає РФ продовжувати торгувати енергоносіями та нафтою в обхід санкцій. Все це, за його словами, буде надійною інвестицією у загальноєвропейську безпеку. 

Виробництво зброї у РФ

Про те, що РФ продовжує нарощувати виробництво зброї говорили неодноразово. Наразі країна-агресор настільки збільшила випуск, що має змогу поповнювати свої запаси, попри війну в Україні. Ще у квітні міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус казав, що більшість того, що виробляється в РФ, вже не йде на фронт, а потрапляє на склади.

Відомо, що у РФ наразі на повну потужність працюють 30 радянських заводів, які виробляють зброю та техніку. Всі вони збільшують виробництво в обхід санкцій ЄС. Натомість у Європейському Союзі працює близько 42 заводів, які випускають зброю, снаряди та техніку.

Згідно з новими дослідженнями, Росія може щомісяця виготовляти від 42 до 56 балістичних ракет та 90–115 крилатих. В той самий час, виробництво дронів “Shahed-136” у РФ перевищує 500 одиниць на місяць.

Експерти ISW підкреслюють, що удари Збройних сил України по тилових логістичних об’єктах в Росії створюють суттєвий оперативний тиск на російських військових. Зокрема, атаки на склади боєприпасів і ракет можуть знищити значну частину матеріальних запасів РФ, зменшуючи їхню можливість завдавати масштабних ударів по Україні.

Джерело