Протягом останніх кількох діб активність російських військ у Курській області значно зросла. За словами військового Кирила Сазонова, окупанти намагаються витіснити українські сили, плануючи завершити операцію до кінця січня 2025 року. Також джерела, близькі до Кремля заявляють, що Кремль не готовий до мирних переговорів, поки не витіснить ЗСУ з Курської області.
Однак на даний момент Сили оборони України зберігають свої позиції, незважаючи на активні атаки з боку росіян, які використовують свої найкращі підрозділи, зокрема морську піхоту та десантників. Про це Сазонов розповів у коментарі телеканалу “Еспресо”.
“Дві останні доби дуже складні на Курщині. Ворог намагається прорватися. Ми з хлопцями вважаємо, що в них є часові рамки до нового року, або до кінця січня витіснити Сили оборони з Курщини на Сумщину. Поки що ворог успіху не має. Кидають туди чи не найкращі підрозділи, щоб виконати завдання Кремля, зокрема, десантників та морську піхоту. Наша 41-ша ОМБр тримає позиції під Суджею та шлях на Зелений Гай. Проти нас працює 810-та бригада морської піхоти. Саме до них кинули північнокорейських вояків”, – повідомив Сазонов.
Відомо, що врезультаті атаки на позиції українських військових були знищені два ворожих бронетранспортери, а також ще три бронетехніки впродовж дня. Це значно послабило наступальний потенціал окупантів.
Який задум у Путіна щодо Курщини
Кремль не готовий до мирних переговорів, поки не витіснить ЗСУ з Курської області, заявляють джерела близькі до Кремля. Путін розраховує на успіх російських військ на цьому напрямку, щоб продовжити переговори з позиції сили, пише опозиційне видання “Верстка”. За їхніми даними, перемога над ЗСУ в Курській області стане ключем до старту мирних переговорів, оскільки Кремль не хоче виглядати слабким.
Видання повідомляє, що Кремль планує дочекатися інавгурації Дональда Трампа в січні 2025 року, щоб за його посередництва розпочати переговори з Україною. Водночас аналітики зазначають, що Путін, як і раніше, ставить на карту Курську область і готовий продовжити бойові дії до кінця року, аби досягти цього стратегічного успіху.
Трамп і його “мирний план”: наслідки для України
Водночас, аналітик Девід Акс зазначив, що ймовірне виконання так званого мирного плану новообраного президента США Дональда Трампа може призвести до територіальних поступок України Росії. За його словами, такий план передбачає віддачу частини Курської області в обмін на частину території України. Деякі експерти й до обрання Трампа вважали, що в разі його другого терміну США можуть посилити тиск на Україну, спонукаючи її до компромісів щодо територіальних питань.
У The New York Times писали, що погляди Дональда Трампа щодо України могли значним чином сформуватися під впливом Путіна. Журналісти пояснюють, що Путін змальовував Трампу Україну, як державу з дуже високим показником корупції. А сам комплексний вплив на Трампа почався ще у 2017 році.