Росія шахедами вдарила по Києву: пошкоджено житловий будинок та шість автомобілів

Російська армія атакувала Київ “шахедами”. У ніч проти 1 грудня безпілотники традиційно заходили на столицю хвилями. Київська ППО відбила атаку ворога, знищивши над столицею близько 10 дронів, але уламки все ж впали у Голосіївському районі, тож є пошкодження.

Детальніше про наслідки атаки дронів розповів очільник КМВА Сергій Попко. Він підкреслив, що через атаку шахедів у Голосіївському районі пошкоджений один із житлових будинків. Ударною хвилею у будівлі повибивало вікна. Також через атаку БпЛА пошкоджені одразу шість автівок. 

Попко також підкреслив, що силам ППО вдалося знешкодити десяток шахедів, але точну кількість повідомлять саме ПС ЗСУ. І, якщо для Києва загроза минула, – то на Київщині шахеди ще фіксуються. У будь-який момент вони можуть змінити траєкторію руху. Тож киянам слід бути обачними та слідкувати за сигналом повітряної тривоги. 

Росіяни змінюють тактику атак на Київ

Про особливості осінніх атак, що дозволили ворожим дронам проходити декілька ліній оборони ППО Києва, Інформатору розповів авіаційний експерт, колишній інженер з випробувань КБ “Антонов” Костянтин Криволап. За словами фахівця, російські військові здатні маніпулювати декількома змінними факторами, що, за задумом, має допомогти обходити українську ППО. Перший з них – зміна висотності, другий – зміна порядку випуску БпЛА в український повітряний простір, а третій – атака у декілька хвиль. При чому під час першої хвилі атаки росіяни масово використовують фальшиві дрони, щоб виявити та розрядити ППО над Києвом. 

Ворог також все частіше застосовує по Києву “шахеди”, обладнані термобаричною бойовою частиною. Небезпека таких дронів полягає як у самій особливості підриву, так і в наявності поряд з вибуховими рідинами контейнера з 9-мм уражаючими елементами. Фахівці кажуть, що з огляду на такі зміни, слід змінити й правила безпеки й для населення, зокрема киян. Під час підриву запалювана суміш створює руйнівний ефект: вона вже присутня в усіх приміщеннях, куди змогла потрапити через щілини та отвори. Відтак, всі приміщення повинні бути закриті максимально, аби уникнути проникнення суміші.

Джерело